درک نوسانات بازار سهام و چگونگی سودآوری از آن

ساخت وبلاگ

نوسانات بازار سهام ممکن است ترسناک به نظر برسد ، اما در واقع برای موفقیت سرمایه گذاران قانون شماره 1 ضروری است. به همین دلیل فرصت هایی برای خرید شرکت های عالی با قیمت های عالی وجود دارد.

امروز ، من دقیقاً به آنچه که نوسانات بازار است و چرا نباید از آن بترسید.

فهرست مطالب

  1. نوسانات بازار چیست؟
  2. چه عواملی باعث نوسانات بازار می شود؟
  3. نحوه محاسبه نوسانات
  4. نحوه پیش بینی نوسانات بازار
  5. چگونه می توان از نوسانات بازار سود برد
  6. بهترین سرمایه گذاری در یک بازار بی ثبات
  7. نوسانات و یادگیری بازار سهام

  نوسانات بازار چیست؟

  قبل از شروع کار ، اطمینان حاصل کنیم که اصول اولیه نوسانات بازار را درک کرده اید زیرا کلمات بسیار زیاد می شوند.

  تعریف نوسانات بازار: چقدر بازار سهام نسبت به حالت عادی بالا یا پایین حرکت می کند. اگر بیش از حد معمول در حال حرکت به بالا و پایین باشد ، به عنوان یک بازار بی ثبات در نظر گرفته می شود.

  وقتی در مورد نوسانات بازار صحبت می کنیم ، در مورد نوسانات بازار سهام صحبت می کنیم ، اما نوسانات نیز می تواند به سهام فردی مراجعه کند. آنچه "عادی" است با میانگین حرکت بازار یا سهام در طی یک دوره زمانی مشخص تعریف می شود. این به طور معمول منجر به سؤال از مردم می شود ، چرا امروز بورس سهام بالا یا پایین می رود.

  نوسانات بازار به طور معمول با ریسک همراه است ، اما بدون آن ، سرمایه گذاران فرصت های یکسانی برای خرید کم و فروش زیاد ندارند. قبل از اینکه به چگونگی سودآوری از نوسانات بازار بپردازیم ، اطمینان حاصل کنیم که اصول اولیه عملکرد بازار و نوسانات بازار را درک می کنید و چگونه بر شرکت های موجود در بورس تأثیر می گذارد.

  Virtual Investing Workshop

  سهام بی ثبات در مقابل بازار بی ثبات

  براساس تعریف نوسانات بازار در بالا ، نوسانات می تواند به بازار به عنوان یک کل یا به یک سهام مفرد مراجعه کند.

  اگر وقتی در مورد نوسانات صحبت می کنیم به سهام خاصی مراجعه می کنیم ، این بدان معنی است که قیمت سهام بیش از حد معمول در حال حرکت است.

  به عنوان مثال ، سهام cryptocurrency به دلیل بی ثبات بودن شناخته شده است. قیمت آنها از یک روز به روز دیگر به طرز چشمگیری افزایش می یابد. با این حال ، اگر این رفتار با گذشت زمان ادامه یابد ، آن را کمتری نامیده می شود زیرا این رفتار عادی سهام است. در هر صورت ، من در مورد پاسخ این سؤال مطمئن نیستم ، آیا cryptocurrency یک سرمایه گذاری ایمن است؟

  از طرف دیگر ، وقتی در مورد بازار بی ثبات صحبت می کنیم ، ما به حرکات بزرگ بالا یا پایین بازار سهام اشاره می کنیم. S& P 500 ، مجموعه ای از 500 سهام بزرگ معامله شده عمومی ، به طور معمول برای بازتاب بازار به عنوان یک کل استفاده می شود ، بنابراین ما برای این مثال از آن استفاده خواهیم کرد.

  اگر S& P 500 بیش از 1 ٪ بیش از 1 ٪ افزایش یابد ، ما بازار را بی ثبات می دانیم ، همانطور که در طول بیماری همه چیز دیدیم.

  هر دو سهام انفرادی و S& P 500 به طور کلی در طول یک روز حرکت می کنند. این بی ثبات محسوب نمی شود. شما می خواهید در طول هر روز در طول یک دوره زمانی خاص به قیمت ها توجه کنید تا مشخص کنید که آیا بازار یا یک سهام فردی بی ثبات عمل می کند یا خیر.

  شاخص نوسانات بازار سهام

  نوسانات بازار با استفاده از شاخص نوسانات به نام VIX اندازه گیری می شود که توسط Exchange Board Board Chicago (CBOE) ایجاد شده است.

  این شاخص نوسانات 30 روزه پیش بینی شده از بورس را بر اساس گزینه های معامله شده در S& P 500 اندازه گیری می کند. وقتی گزینه های تجارت می کنید ، اساساً شرط می بندید که قیمت سهام تا یک تاریخ مشخص افزایش می یابد یا کاهش می یابد.

  گزینه های شاخص S& P 500 نشان می دهد که آیا سرمایه گذاران فکر می کنند بازار بالا یا پایین می رود یا خیر.

  VIX همچنین به عنوان "شاخص ترس" یاد می شود زیرا هرچه خواندن بیشتر شود ، سرمایه گذاران بیشتری در آنجا شرط می بندند که بازار پایین می آید و بنابراین ، خطر بیشتر می شود. هنگامی که شاخص نوسانات بازار یا ریسک محاسبه شده افزایش می یابد ، به طور معمول باعث سقوط S& P 500 می شود. از نظر تاریخی ، خوانش های VIX بالا دلالت بر یک بازار خرس قریب الوقوع دارد.

  ضمنی در مقابل نوسانات بازار تاریخی

  VIX نشانگر نوسانات ضمنی است. نوسانات ضمنی به جلو نگاه می کند ، و بر اساس گزینه های put و تماس ، نوسانات آینده بازار یا سهام را تخمین می زند. این پتانسیل گزینه موجود در بازار را تخمین می زند و نشان می دهد که این دارایی چقدر ممکن است حرکت کند ، اما نه جهت حرکت ، بالا یا پایین.

  از طرف دیگر ، نوسانات بازار تاریخی اندازه گیری می کند که بازار از نظر تاریخی چقدر بی ثبات بوده است. این برای درک مقدار استاندارد نوسانات که رفتار عادی برای یک شاخص یا سهام فردی است ، مفید است اما هیچ تاثیری در چگونگی بی ثبات بودن آن در آینده ندارد.

  همچنین نشانگر عدم اطمینان پیرامون یک دارایی است. به عنوان مثال ، اگر نوسانات تاریخی برای سهام سقوط کند ، نشانه این است که اکنون عدم اطمینان کمتری در مورد آن سهام وجود دارد.

  آیا می خواهید در مورد سرمایه گذاری در یک بازار بی ثبات اطلاعات بیشتری کسب کنید؟در کارگاه مجازی 3 روزه من شرکت کنید

  چه عواملی باعث نوسانات بازار می شود؟

  نوسانات بازار سهام تا حد زیادی در اثر عدم اطمینان ایجاد می شود ، که می تواند تحت تأثیر تغییرات مالیاتی نرخ بهره ، نرخ تورم و سایر سیاست های پولی باشد اما همچنین تحت تأثیر تغییرات صنعت و رویدادهای ملی و جهانی است.

  در این مقطع زمانی ، فدرال رزرو اقدامات گسترده ای را انجام می دهد ، بسیاری از صنایع و بخش های تجارت بسیار در حال تغییر هستند و عدم اطمینان به دلیل کرونوویروس شایع است. این توضیح می دهد که چه چیزی باعث نوسانات بازار سهام در بازار فعلی می شود و بینش زیادی در مورد نحوه عملکرد بازارهای مالی ارائه می دهد.

  در مواقع عدم اطمینان مانند این ، ترس زیادی در مورد آنچه آینده دارد وجود دارد ، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که یک بازار بی ثبات را تجربه کنیم.

  نحوه محاسبه نوسانات

  در هنگام محاسبه نوسانات ، ریاضیات جدی در جریان است.

  پس از انتخاب دوره زمانی و یک سهام یا شاخص خاص که می خواهید نوسانات را برای آن محاسبه کنید ، باید با کشیدن قیمت آن دارایی خاص در مدت زمان مشخص ، داده ای را ایجاد کنید.

  سپس می توانید برای تعیین نوسانات آن ، تعدادی محاسبات را در مجموعه داده ها انجام دهید.

  ابتدا با اضافه کردن هر مقدار و تقسیم مقدار بر تعداد مقادیر موجود در مجموعه داده ، میانگین یا میانگین داده های تعیین شده را پیدا کنید. سپس انحراف هر مقدار را از میانگین و مربع آن پیدا کنید.

  تمام انحرافات مربع را اضافه کرده و مبلغ را بر اساس تعداد مقادیر موجود در مجموعه داده تقسیم کنید. اکنون ، شما واریانس دارید.

  سپس می توانید با گرفتن ریشه مربع واریانس ، انحراف استاندارد را محاسبه کنید. انحراف استاندارد نشان می دهد که قیمت سهام یا شاخص چقدر می تواند از میانگین دارایی با گذشت زمان منحرف شود. این نوسانات یا خطر دارایی است.

  این انحراف استاندارد می تواند با میانگین انحراف استاندارد تاریخی مقایسه شود تا تعیین کند که آیا نوسانات جریان در مقایسه با نوسانات بلند مدت "طبیعی" است یا خیر.

  هنگام مقایسه جایی که اکنون با رکود سال 2008 هستیم ، نوسانات بازار در 6 ماه اول سال 2020 بسیار بالاتر از 12 سال پیش بوده است.

  بیاموزید که چگونه شرکت های ضد رکود اقتصادی را برای سرمایه گذاری پیدا کنید. در کارگاه مجازی 3 روزه من شرکت کنید

  شاخص اضافی نوسانات

  اگر نمی خواهید نوسانات خود را به تنهایی محاسبه کنید ، می توانید از شاخص نوسانات (VIX) برای سنجش نوسانات بازار و قیمت گزینه یا مقادیر بتا برای سنجش نوسانات سهام استفاده کنید. یک مقدار بتا به شما می گوید که چگونه یک سهام بی ثبات با یک معیار مقایسه می شود ، معمولاً S& P 500.

  بیشتر کارگزاری ها مقدار بتا سهام را ذکر می کنند: مقدار نزدیک به 1. 00 کمترین فرار خواهد بود در حالی که یک مقدار دورتر از 1. 00 بی ثبات ترین خواهد بود.

  Virtual Investing Workshop

  نحوه پیش بینی نوسانات بازار

  در حالی که ما می توانیم نوسانات بازار ضمنی و تاریخی را محاسبه کنیم ، و همچنین نوسانات آینده را پیش بینی نمی کند.

  اگر بازار قابل پیش بینی بود ، ما در وهله اول نوسانات بازار نخواهیم داشت. در حقیقت ، بازارهای بی ثبات حتی غیرقابل پیش بینی تر و به دلیل آن خطرناک تر هستند. بنابراین سؤالات بهتر نحوه برنامه ریزی برای نوسانات و چگونگی استفاده از نوسانات بازار سهام در هنگام آمدن است.

  چگونه می توان از نوسانات بازار سود برد

  در حالی که برنامه ریزی برای نوسانات بازار سهام ممکن است کمی شبیه به برنامه ریزی برای طوفانی باشد که شما نمی بینید ، این در واقع چیزی است که ما به عنوان قاعده شماره 1 سرمایه گذاران می توانند منتظر آن باشند. ما در واقع نوسانات را دوست داریم.

  یک بازار بی ثبات به عنوان یک رویداد شماره 1 قانون صلاحیت دارد و می تواند فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری فراهم کند. یک رویداد شماره یک قانون چیزی است که برای بازار عمومی اتفاق افتاده است که باعث می شود یک تجارت بسیار پایین تر از ارزش واقعی آن باشد.

  یک بورس سهام بی ثبات به عنوان یک رویداد واجد شرایط است زیرا باعث ترس در بازار می شود ، که می تواند باعث شود شرکت های بزرگی پایین تر از آنچه در واقع ارزش آنها را دارند ، قیمت گذاری کنند.

  هنگامی که قیمت یک شرکت در نتیجه نوسانات کاهش می یابد ، به طور مؤثر "در فروش" است و ما می توانیم آن را خریداری کنیم. ما نوسانات را دوست داریم وقتی که پایین می رود زیرا می توانیم آن را بخریم ، اما هنگام بالا رفتن از نوسانات نیز دوست داریم.

  اگر ما یک تجارت را با قیمت "فروش" خریداری کنیم ، پس وقتی قیمت آن در نتیجه نوسانات افزایش می یابد ، می توانیم خیلی سریعتر پول خود را بازپرداخت کنیم. به طور معمول ، یک بازار بی ثبات در 2-3 سال اصلاح می شود ، به این معنی که پول شما می تواند در آن زمان دو برابر یا سه برابر شود.

  اگر ما به عنوان محققان خوب ارزش آن شرکت را بدانیم ، می توانیم اطمینان داشته باشیم که طی چند سال از افت بازار در بازار بهبود می یابد. بنابراین ، چه چیزی باعث ایجاد یک شرکت عالی می شود و چگونه می توانید تعیین کنید که آیا این یک سرمایه گذاری عالی در یک بازار بی ثبات است؟

  بهترین سرمایه گذاری در یک بازار بی ثبات

  هنگامی که نوسانات بورس سهام وجود دارد ، بهانه ای برای خرید هر شرکتی نیست زیرا قیمت آن کاهش یافته است.

  بهترین سرمایه گذاری ها هنوز هم در مشاغل شگفت انگیز است که از کاهش قیمت ها برمی گردند و بازده زیادی به شما می دهند. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی یک تجارت فوق العاده را ایجاد می کند ، روی این 4 معیار مهم مالی برای کمک به ارزیابی یک شرکت تمرکز کنید.

  اگر می توانید شرکت هایی را پیدا کنید که بدهی کمی ندارند ، سابقه موفقیت اثبات شده و مدیریت قوی ، سرمایه گذاری در بازارهای بی ثبات به شما کمک می کند تا نمونه کارها را به طرز فجیعی رشد دهید.

  بهترین سرمایه گذاری ها را در یک بازار بی ثبات پیدا کنید. در کارگاه مجازی 3 روزه من شرکت کنید

  1. اندک و بدون بدهی

  یکی از اولین مواردی که هنگام جستجوی بهترین سرمایه گذاری ها در یک بازار بی ثبات در نظر بگیرید ، این است که آیا این شرکت بدهی دارد یا خیر. در حالت ایده آل ، شما فقط در شرکتی که بدهی صفر دارد سرمایه گذاری می کنید. در یک بازار نوسان ، بدهی زیادی در را برای ورشکستگی احتمالی باز می کند ، که بد است. هرچه بدهی بیشتر یک شرکت سرمایه گذاری خطرناک تر در آن داشته باشد.

  2. سابقه اثبات شده

  ثانیا ، بهترین نشانه عملکرد یک شرکت در یک بازار بی ثبات ، نحوه عملکرد آن در بازارهای بی ثبات گذشته است.

  اگر بازار بسیار بی ثبات است ، آگاه باشید که ممکن است زمان آشفتگی برای شرکت باشد و ممکن است ضرر و زیان را تجربه کند. ببینید که چگونه این شرکت در سایر مواقع نوسانات مانند سقوط بازار سهام 2007 واکنش نشان داده و بهبود یافته است.

  آیا وقتی رکود اقتصادی تمام شد ، شکوفا شد یا مبارزه کرد؟اگر این شرکت در آخرین بار و پس از رکود خوب عمل کرد ، این یک نشانه خوب است که ممکن است این بار دوباره در صدر قرار بگیرد.

  3. مدیریت قوی

  سرانجام ، یک رهبر بزرگ (یا یک بد) می تواند همه تفاوت در نحوه عملکرد شرکت را ایجاد کند. با هر سرمایه گذاری ، مهم است که بتوانید به رهبری با روشی که آنها شرکت می کنند اعتماد کنید ، اما وقتی بازار بی ثبات است ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  من در اینجا به جزئیات بیشتری می پردازم که چگونه می توانید رهبران قوی را از افراد ضعیف مرتب کنید ، بنابراین می دانید که سرمایه گذاری شما در دست خوبی است.

  نوسانات و یادگیری بازار سهام

  برای سرمایه گذاران قانون شماره 1 ، نوسانات خطر برابر نیست. برای ما ، این خطر مبتنی بر میزان شما یا نمی دانید ، نه بازار چقدر بی ثبات است. در حقیقت ، ما برای به دست آوردن شرکت ها با قیمت های عالی و بازده بسیار زیاد در سرمایه گذاری های خود ، به نوسانات نیاز داریم.

  نوسانات بازار می تواند برای بسیاری از افراد ترس ایجاد کند اما فراز و نشیب های بازار سهام می تواند فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران قانون شماره 1 ایجاد کند. اگر می توانید در هنگام نوسانات سرمایه گذاری راحت داشته باشید ، می توانید در هنگام فروش در مشاغل شگفت انگیز سرمایه گذاری کنید و به سرعت در حال رشد و رشد پول خود باشید.

  بهترین کاری که می توانید برای محدود کردن خطر خود انجام دهید ، تحصیل است.

  برای یک کارگاه شماره 1 سرمایه گذاری تحول گرا به من بپیوندید و در مورد چگونگی سرمایه گذاری در زمان عدم اطمینان و فراتر از آن ، به من رسیدگی کنید.

  Virtual Investing Workshop

  Phil Town یک مشاور سرمایه گذاری ، مدیر صندوق پرچین ، نویسنده پرفروش 3X NY Times ، راهنمای رودخانه کانیون سابق و ستوان سابق در نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده است. او و همسرش ، ملیسا ، اشتیاق به اسب ها ، چوگان و رویداد را دارند. هدف فیل این است که به شما در یادگیری نحوه سرمایه گذاری و دستیابی به استقلال مالی کمک کند.< Pan> نوسانات بازار می تواند برای بسیاری از افراد ترس ایجاد کند اما فراز و نشیب های بازار سهام می تواند فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران قانون شماره 1 ایجاد کند. اگر می توانید در هنگام نوسانات سرمایه گذاری راحت داشته باشید ، می توانید در هنگام فروش در مشاغل شگفت انگیز سرمایه گذاری کنید و به سرعت در حال رشد و رشد پول خود باشید.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 31 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:22