Lumber Bubble 2. 0 فقط پشت سر بگذارید

ساخت وبلاگ

از آغاز بیماری همه گیر ، قیمت چوبها نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ بی ثبات تر بوده و منجر به برخی از سردردهای اصلی برای سازندگان خانه و خریداران می شود.

در حقیقت ، براساس اعلام انجمن ملی خانه سازندگان ، نوسانات بی ثبات در الوار بیش از یک سال گذشته تنها قیمت یک خانه جدید یک خانواده جدید را بیش از 18،600 دلار افزایش داده است.

با این حال ، طی سه ماه گذشته ، با افزایش نرخ بهره و خنک کننده بازار مسکن ، تقاضا برای چوب در حال کاهش است - و قیمت ها نیز همینطور است.

آتی Lumber از اوج ژانویه امسال 1،329 دلار در هر هزار پا در هیئت مدیره به 651 دلار در روز چهارشنبه کاهش می یابد.

اما قبل از پرش به جایی که قیمت چوب به آن هدایت می شود ، مهم است که در طول دو سال گذشته به عقب نگاه کنیم تا ببینیم بازار به جایی که امروز است رسیده است.

دو حباب الوار دوران همه گیر

از سال 2020 دو سنبله اصلی در قیمت های چوب وجود داشته است. اولین بار از زمانی که قفل های Covid-19 آغاز شد ، باعث شد تا تأمین کنندگان بازار کاهش سرعت تقاضا را پیش بینی کنند ، و باعث می شود که کارخانه های اره برقی را به کارکنان تبدیل کنند و تولید را کاهش دهند.

تا آوریل 2020 ، تولید چوب ایالات متحده از سطح 2019 15 ٪ کاهش یافته است.

حرکت میلز در آن زمان منطقی بود ، اما محرک مالی و پولی ، رونق نوسازی خانه و نرخ وام مسکن از نظر تاریخی را به پایان رساند و باعث شد تقاضا برای خانه سازی و به تبع آن برای چوب باشد.

کاهش عرضه و افزایش تقاضا باعث شد تا قیمت چوب بیش از 300 ٪ از سطح قبل از ارزش گذاری تا ماه مه 2021 افزایش یابد.

داستین جالبرت ، یک اقتصاددان ارشد که رهبری تیم Lumber Fastmarkets Risi را بر عهده دارد ، به Fortune گفت: "از سال 2020 تا نیمه اول سال 2021 ، واقعاً مسئله تولید در آسیاب بود.""فقط به اندازه کافی خروجی کارخانه اره ، تولید محصولات چوبی کافی برای برآورده کردن تقاضا وجود نداشت."

البته ، ظهور تاریخی پایدار نبود. رکورد قیمت چوب را به بودجه سازندگان و بازسازی کنندگان خرد کرد و سرانجام ، حباب چوب ظاهر شد که خریداران شروع به تعقیب و جستجوی گزینه های دیگر کردند.

استینسون دین ، مدیرعامل Deacon Lumber ، در سپتامبر 2021 به لنس لامبرت فورچون گفت: "مقصر [اصلاح] طرف تقاضا بود."

با این حال ، تسکین قیمت چوب کوتاه مدت ثابت شد. مشکلات زنجیره عرضه ، که با هزینه های بالای نیروی کار و جاری شدن سیل در بریتانیا کلمبیا تولید می شود ، موج دوم افزایش قیمت را تا مارس سال جاری آغاز کرد.

جالبرت گفت: "من می گویم که این آخرین اجرای ... تا حد زیادی بحران حمل و نقل و تدارکات بوده است."[بریتیش کلمبیا] ، یک موج کاوید ، و سپس در بالای آن ، ما به هر حال برای حمل و نقل به یک دوره آهسته فصلی رسیدیم. "

به آن یک فصل بد آتش سوزی در شمال غربی اقیانوس آرام - یک مرکز تولید کلیدی برای چوب نرم آمریکای شمالی - و کمبود حدود 4 میلیون خانه ایالات متحده نسبت به تقاضا که باعث شد تا سازندگان خانه ادامه دهند ، اضافه کنید. آتی Lumber با شروع سال 2022 بالاتر از 1000 دلار در هر هزار پا در هیئت مدیره افزایش یافت.

اما از آن زمان ، قیمت ها بار دیگر بیش از 50 ٪ کاهش یافته است و نزولی بیشتر می تواند پیش رو باشد.

چوب از اینجا به کجا می رود؟

با افزایش نرخ وام مسکن و رونق بازسازی خانه ، جالبرت به Fortune گفت که چرخه های رونق شدید Lumber و Bust به احتمال زیاد تمام می شود - جنگ دیگری پیش بینی نشده یا بحران اقتصادی.

"من فکر می کنم بدترین [از نوسانات] اکنون پشت ماست. این بزرگترین چیز است ، "جالبرت گفت ،" نگرانی "زیادی در مورد آنچه تقاضای چوب در نیمه دوم سال به نظر می رسد وجود دارد.

و او تنها کسی نیست که پیش بینی می کند تا سوار وحشی لامپ شود.

کایل کوچک ، مدیر عامل شرکت شروود لامبر ، از طریق ایمیل به Fortune گفت: "این اعتقاد ما است که ما از اوج تقاضای گذشته هستیم و این موج گاو نر به پایان رسیده است.""اکنون به چرخه بعدی خود در حال حرکت است."

این سؤال را مطرح کرد: "قیمت چوب یا حتی مسکن در محیطی که تقاضا به پایین و پایین است ، چه کاری انجام می دهد و عرضه به آرامی در حال افزایش است؟"

پاسخ واضح؟قیمت ها کاهش می یابد.

جالبرت توضیح داد: "این همه به Econ 101 Basic و تقاضا باز می گردد.""وقتی به آن رسیدگی می شود ، گاهی اوقات در کوتاه مدت است ، [تعادل تقاضای عرضه] صحیح نیست ، زیرا طرف عرضه فقط زمان زیادی را برای پاسخگویی می طلبد."

در حالی که مشکلات لجستیکی در صنعت باقی مانده است ، و بازپرداخت تقاضا از خریداران صنعت که از رکورد های قبلی جلوگیری کرده اند ، قیمت های نقدی را حفظ می کنند-برخلاف قیمت های آتی-از نظر بسیار بالا ، اندک گفت که تولید کنندگان "بیش از حد متمرکز" هستندتعهدات فعلی ، که باید منجر به پایین آمدن قیمت آتی از اینجا شود.

وی گفت: "بسیاری در تلاشند تا مراحل بعدی را با مشکلات تورم فعلی ، افزایش نرخ بهره و آشکار کردن حقوق صاحبان سهام تعیین کنند. این عدم وضوح در مورد تقاضای آینده فشار قابل توجهی بر قیمت کالاها در جاده وارد می کند. "

جالبرت معتقد است که قیمت ها از اینجا تا 450 تا 600 دلار متوسط خواهد بود ، اما آنها فروپاشی نمی کنند.

وی گفت که یک "تاریخی" بین شروع مسکن و تکمیل وجود دارد که باید تولید کنندگان خانه را طی یک سال آینده مشغول نگه داشتن تقاضا کند.

جالبرت افزود: "ما می دانید ، این نوع بودن مانند حباب مسکن است.""هنوز تقاضای اساسی و مناسبی وجود دارد که از ساخت و ساز مسکن پشتیبانی می کند."

در لیست ایمیل ویژگی های Fortune ثبت نام کنید ، بنابراین بزرگترین ویژگی های ما ، مصاحبه های اختصاصی و تحقیقات را از دست ندهید. Jalbert معتقد است که قیمت ها از اینجا تا 450 تا 600 دلار افزایش می یابد ، اما آنها فروپاشی نمی کنند.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 39 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:55