1827 استفاده مقدس و ناسازگار از کاکتوس لوفوفورا ویلیامسی از باغ های پیوت تگزاس جنوبی

ساخت وبلاگ

Peyote یکی از شناخته شده ترین منابع گیاهی برای یک تجربه روانگردان است. این کاکتوس کوچک همچنین در ذهن محبوب با سرخپوستان و هیپی های آمریکای شمالی همراه است. اگرچه تصور می شود استفاده از آیین آن بیش از 7000 سال قدمت داشته باشد (Furst 1989 ، به نقل از Schaefer 1996: 141) ، استفاده از آن توسط هندی های کلیسای بومی آمریکا (NAC) کمتر از 100 سال قدمت دارد. دکمه Peyote ماده اساسی در مراسم آیینی در ارتباط با جلسات NAC است و توسط کسانی که این دکمه را به عنوان یک خدا می دانند به عنوان "دارو" خوانده می شوند و آن را به عنوان یک مقدس می خورند (Slotkin 1956: 29 ؛ Smith and Snake1996: 80 ، 91 ، 105-6). حتی اخیراً ، غیر هندی ها کلیساها (کلیسای نئو آمریکایی) را تشکیل داده اند تا از راه یا جاده Peyote پیروی کنند (قزل آلا 1999: 47). مصارف سکولار Peyote به عنوان دارو ، به ویژه برای استفاده موضعی از پوست بر روی زخم های باز (شولتس 1940) ، برای الوهیت برای کشف چیزی از دست رفته یا در صورت احتمالی حملات احتمالی دشمن رخ خواهد داد. یا برای تجربیات تغییر دهنده ذهن از یک طبیعت غیر مذهبی ، یعنی برای تفریح. این استفاده های غیرقانونی (ناسازگار) دارای سابقه طولانی است ، اما استفاده از مقدس مهم تر Peyote در ایالات متحده ، همانطور که توسط تعداد شرکت کنندگان اندازه گیری می شود ، بیش از 100 سال در حال اجرا است. گیاهان مختلفی در مکزیک به نام Peyote نامیده می شوند (شولتس 1938: 157) ، و استفاده از آنها در ادبیات عمومی و رسمی تگزاس و ایالات متحده طی سالها دقیق نبوده است (مورگان 1976: 12 ، لا باری 1975: 14-17)بشرسردرگمی عمده در مورد نام مشترک در بین انسان شناسان میدانی و مقامات دولتی با Mescal Bean یا Laurel Mountain Texas [Sophora Secundiflora (Ort.) DC] بوده است. این درخت کوچک و کوچک ، دانه ای سخت ، بسیار سمی و قرمز تولید می کند که سابقه طولانی در استفاده از آیین توسط Amerinds دارد (La Barre 1975: 15). توزیع لوبیای مسکال در لبه جنوبی فلات ادواردز ، در کالیچ کوستاس در دشتهای ریو گراند و در کوههای ترانس پکوس قرار دارد. بومیان آمریکایی این منطقه لوبیا را به گردنبندها یا دستبندها می ریزند ، و ممکن است یک شمن به یک شمن دیگر منتقل شود که برخی از این موارد را به عنوان پاراگراف مهم.

ورود

حساب شخصی

 • هشدارهای ایمیل دریافت کنید
 • جستجو را ذخیره کنید
 • محتوا را خریداری کنید
 • خریدها و آزمایشات را فعال کنید

دسترسی نهادی

 1. از طریق موسسه خود وارد شوید
 2. با یک کتابخانه با نام کاربری / رمزعبور همراه به کتابدار خود وارد شوید

مدیریت حساب نهادی

با دسترسی کمک بگیرید

دسترسی نهادی

دسترسی به محتوا در آکادمیک آکسفورد اغلب از طریق اشتراک ها و خریدهای نهادی ارائه می شود. اگر عضو یک موسسه با یک حساب فعال هستید ، ممکن است بتوانید به یکی از روشهای زیر به محتوا دسترسی پیدا کنید:

دسترسی مبتنی بر IP

به طور معمول ، دسترسی از طریق یک شبکه نهادی به طیف وسیعی از آدرس های IP ارائه می شود. این احراز هویت به صورت خودکار رخ می دهد و نمی توان از یک حساب تأیید شده IP خارج شد.

از طریق موسسه خود وارد شوید

این گزینه را انتخاب کنید تا در خارج از موسسه خود از راه دور دسترسی پیدا کنید. از فناوری Shibboleth / Open Athens برای ارائه یک ورود به سیستم بین وب سایت موسسه شما و آکادمی آکسفورد استفاده می شود.

 1. از طریق موسسه خود روی ورود به سیستم کلیک کنید.
 2. موسسه خود را از لیست ارائه شده انتخاب کنید ، که شما را برای ورود به سیستم به وب سایت موسسه خود می برد.
 3. هنگامی که در سایت موسسه هستید ، لطفاً از اعتبار ارائه شده توسط موسسه خود استفاده کنید. از یک حساب شخصی دانشگاهی آکسفورد استفاده نکنید.
 4. پس از ورود موفقیت آمیز ، شما به آکادمیک آکسفورد بازگردانده می شوید.

اگر موسسه شما ذکر نشده است یا نمی توانید وارد وب سایت موسسه خود شوید ، لطفاً با کتابدار یا مدیر خود تماس بگیرید.

با کارت کتابخانه وارد شوید

شماره کارت کتابخانه خود را وارد کنید تا وارد سیستم شوید. اگر نمی توانید وارد سیستم شوید ، لطفاً با کتابدار خود تماس بگیرید.

اعضای جامعه

دسترسی اعضای جامعه به یک ژورنال به یکی از روشهای زیر حاصل می شود:

از طریق سایت جامعه وارد شوید

بسیاری از جوامع بین وب سایت جامعه و آکادمیک آکسفورد ثبت نام می کنند. اگر می بینید "از طریق سایت جامعه وارد شوید" در نشانه در یک ژورنال:

 1. روی ورود به سیستم از طریق سایت جامعه کلیک کنید.
 2. وقتی در سایت جامعه هستید ، لطفاً از اعتبار ارائه شده توسط آن جامعه استفاده کنید. از یک حساب شخصی دانشگاهی آکسفورد استفاده نکنید.
 3. پس از ورود موفقیت آمیز ، شما به آکادمیک آکسفورد بازگردانده می شوید.

اگر حساب جامعه ندارید یا نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید ، لطفاً با جامعه خود تماس بگیرید.

با استفاده از یک حساب شخصی وارد شوید

برخی از جوامع برای دسترسی به اعضای خود از حساب های شخصی دانشگاهی آکسفورد استفاده می کنند. به زیر مراجعه کنید.

حساب شخصی

از یک حساب شخصی می توان برای دریافت هشدارهای ایمیل ، ذخیره جستجو ، خرید محتوا و فعال سازی اشتراک ها استفاده کرد.

برخی از جوامع برای دسترسی به اعضای خود از حساب های شخصی دانشگاهی آکسفورد استفاده می کنند.

مشاهده امضا شده در حساب ها

روی نماد حساب در بالا سمت راست کلیک کنید:

 • ویژگی های مدیریت حساب شخصی و دسترسی به حساب خود را مشاهده کنید.
 • مشاهده حساب های نهادی که دسترسی دارند.

وارد سیستم شده اما دسترسی به محتوا نمی تواند دسترسی داشته باشد

دانشگاه آکسفورد در خانه های متنوعی قرار دارد. اشتراک نهادی ممکن است محتوایی را که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید ، پوشش ندهد. اگر فکر می کنید باید به آن محتوا دسترسی داشته باشید ، لطفاً با کتابدار خود تماس بگیرید.

مدیریت حساب نهادی

برای کتابداران و سرپرستان ، حساب شخصی شما نیز دسترسی به مدیریت حساب نهادی را فراهم می کند. در اینجا گزینه هایی برای مشاهده و فعال کردن اشتراک ها ، مدیریت تنظیمات نهادی و گزینه های دسترسی ، آمار استفاده از دسترسی و موارد دیگر پیدا خواهید کرد.

خرید

کتابهای ما با اشتراک یا خرید به کتابخانه ها و موسسات در دسترس است.< Pan> روی نماد حساب در بالا سمت راست کلیک کنید:

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 31 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:03