چگونه می توان نمودار هیستوگرام را در اکسل ساخت؟

ساخت وبلاگ

بیاموزید که چگونه برای پروژه های خود یک نمودار هیستوگرام در اکسل بسازید و با این آموزش کار کنید!

فهرست مطالب:

Histogram-Chart-Bars-Subject-Image

نمودار هیستوگرام چیست؟

هیستوگرام یک نوع نمودار است که فرکانس مقادیر خاص توزیع شده در گروه های دامنه را نشان می دهد. این توزیع فرکانس را با تنظیم مقادیر داده در سطل ها و سپس ارائه آنها به عنوان ستون های جداگانه تجسم می کند.

نمودارهای هیستوگرام سطل های مقدار داده را در امتداد محور X نمودار گروه بندی می کنند ، در حالی که فرکانس توزیع را در امتداد محور y (مقدار یا درصد متغیر در بین دیگران) نشان می دهد.

تفاوت بین نمودار هیستوگرام و نمودار نوار چیست؟

Histogram-Chart-vs-Bar-Chart-Image

هیستوگرام مانند نمودارهای نوار ظاهر می شود ، زیرا هر دو از ستون های تقسیم شده استفاده می کنند ، بنابراین به راحتی یکدیگر را گیج می کنند. با این حال ، تفاوت های مشخصی بین هیستوگرام و نمودار نوار وجود دارد. همانطور که در بالا توضیح دادیم ، یک هیستوگرام توزیع فرکانس داده ها را ارائه می دهد ، در حالی که یک نمودار نوار داده های طبقه بندی شده را در ستون هایی که متناسب با مقادیر آنها هستند مقایسه می کند.

هیستوگرام فقط می تواند از داده های عددی به عنوان متغیرها استفاده کند در حالی که نمودارهای نوار می توانند داده های طبقه بندی شده را در محور x نشان دهند. به همین دلیل است که اگر متغیرهای شما عددی نباشند ، نمودار نوار مناسب تر برای تجسم داده های شما است. به همین دلیل است که عرض ستون ها چیزی را در نمودارهای نوار نشان نمی دهد.

هیچ شکافی بین سطل ها در هیستوگرام وجود ندارد. در نتیجه ، اگر یک مجموعه داده مداوم دارید ، یک هیستوگرام برای شما مفیدتر خواهد بود.

چه موقع از نمودارهای هیستوگرام استفاده کنیم؟

Histogram-Applications-Image

این مهم است که بدانید چگونه می توانید یک نمودار هیستوگرام را در اکسل بسازید. نمودارهای هیستوگرام ممکن است مانند تصاویر ساده به نظر برسند ، اما کاربردهای زیادی برای تحلیلگران و آماری دارند. از نمودارهای هیستوگرام به طور کلی برای بررسی ویژگی های آماری یک مجموعه داده استفاده می شود. برنامه های خاص تر نمودارهای هیستوگرام چیست؟

  • تجسم الگوی توزیع یک مجموعه داده:

هنگامی که مقادیر در یک نمودار هیستوگرام نمایش داده می شوند ، شکلی را تشکیل می دهند که می تواند متقارن ، یکنواخت ، دوقلوی یا نامتقارن به نظر برسد. این باعث می شود بیننده در مورد تغییرپذیری داده ها بیشتر درک کند. شکل هیستوگرام همچنین می تواند اطلاعاتی در مورد داده های گمشده یا ساخت اشتباه هیستوگرام ارائه دهد.

  • تشخیص توزیع های چند مدلی

تشخیص توزیع چند حالته بدون تجسم داده ها با هیستوگرام بسیار پیچیده است. یک هیستوگرام می تواند با کمک ویژگی ستون آن ، توزیع چند حالته را نشان دهد.

  • تعیین انحرافات

اگر متغیرهای شما حاوی برخی از داده های دورتر در درون آنها هستند ، یک نمودار هیستوگرام روند تعیین آنها را تسهیل می کند. سطل آنها از دیگران جدا شده است. بنابراین ، تشخیص ناهنجاری در داده ها آسان تر است.

چگونه می توان نمودار هیستوگرام را در اکسل ساخت؟

ما سعی خواهیم کرد که نحوه ساخت هیستوگرام را در اکسل به صورت مرحله به مرحله با روش های مختلف توضیح دهیم.

روش 1: ساخت هیستوگرام با نمودارها

ایجاد هیستوگرام در اکسل به لطف ویژگی نمودارهای مایکروسافت اکسل بسیار آسان است. برای ساختن نمودار هیستوگرام در اکسل ، ابتدا باید مجموعه داده خود را تهیه کنید. ما مجموعه داده های خود را داریم که هسته های دانشجویان را در یک دوره دانشگاه نشان می دهد.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS1

پس از تهیه مجموعه داده های خود ، می توانید به سادگی داده ها را برجسته کرده و بخش نمودارهای Histogram را در برگه درج انتخاب کنید.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS2

پس از آن ، نمودار هیستوگرام در صفحه گسترده نمایش داده می شود. اگرچه ، اکسل دامنه ها را به طور خودکار تعیین می کند. از آنجا که دامنه های ما با مواردی که اکسل تخمین زده اند ، مناسب نیست ، ما باید دامنه ها را به صورت دستی تغییر دهیم. برای تنظیم دامنه ، روی X-Axis روی نمودار کلیک کنید و دکمه "Bin Width" را روی پنجره انتخاب کنید. سپس ، محدوده مورد نظر خود را بنویسید. اگر می خواهید مقادیر را بیش از یا زیر یک شماره خاص جمع کنید ، گزینه های Overflow/Underflow را انتخاب کنید.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS3

در آخر ، رنگ و سبک نمودار خود را در بخش طراحی نمودار در روبان اکسل سفارشی می کنید. نمودار هیستوگرام شما آماده است.

روش 2: ساخت هیستوگرام با افزودنی ابزار تجزیه و تحلیل داده

Analysis ToolPak یک افزودنی از مایکروسافت اکسل است که برای تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم مفید است. برای ایجاد یک نمودار هیستوگرام در اکسل با Analysis Toolpak ، ابتدا باید افزودنی را نصب کنید.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS4=U

برای نصب آن ، به پرونده بروید و گزینه ها را در پایین صفحه انتخاب کنید. در پنجره باز ، افزودنیها را انتخاب کنید ، Analysis Toolpak را انتخاب کنید و مانند تصویر زیر روی "Go" کلیک کنید. یک پنجره جدید به نام افزودنی ها باز می شود. فقط Analysis Toolpak را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS5

پس از آن ، می توانید ویژگی تجزیه و تحلیل داده را در برگه "داده" در روبان اکسل انتخاب کنید.

سپس ، شما همچنین باید قبل از ادامه روند ، دامنه سطل را تنظیم کنید. برای تنظیم دامنه سطل ، باید مشخص کنید که سطل ها از کجا شروع می شوند. این نقاط شروع محدوده را به عنوان یک لیست جداگانه بنویسید.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS6

بعد ، تجزیه و تحلیل داده ها را انتخاب کنید و گزینه Histogram را در منو انتخاب کنید. برای محدوده ورودی ، محدوده مجموعه داده هایی را که می خواهید نمایش دهید انتخاب کنید. برای محدوده سطل ، لیست فاصله را انتخاب کنید. در آخر ، برای محدوده خروجی ، مکانی را که می خواهید برای دیدن نمودار Histogram نشان دهید انتخاب کنید. بعد از کلیک بر روی OK ، هیستوگرام شما ظاهر می شود.

How-to-Make-A-Histogram-In-Excel-Someka-SS7

با این حال ، سطل های هیستوگرام شکاف بین یکدیگر خواهند داشت. برای قالب بندی آن ، روی هر یک از سطل ها راست کلیک کنید ، سری داده های قالب را انتخاب کرده و عرض شکاف را روی صفر تنظیم کنید. در صورت تمایل می توانید طراحی نمودار هیستوگرام را نیز قالب بندی کنید.

روش 3: الگوهای اکسل آماده برای استفاده

Histogram-Maker-Excel-Template-Someka-SS1

ساخت نمودارهای هیستوگرام در اکسل ممکن است بی دردسر یا سریع نباشد ، اما گزینه های دیگری وجود دارد. اگر می خواهید بدون هیچگونه مبارزات و افزودنی ها ، نمودار هیستوگرام را در اکسل بسازید ، می توانید از الگوی اکسل سازنده Histogram Histogram استفاده کنید!

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مجموعه داده های خود را در بخش منبع داده قرار دهید و هیستوگرام سفارشی خود را ایجاد کنید. می توانید رنگ ها و سبک هیستوگرام خود را به راحتی سفارشی کنید و آن را برای پروژه های خود کپی و چسبانده کنید.

ویدیوی محصول ما را تماشا کنید تا در مورد الگوی اکسل سازنده Histogram Maker ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همچنین می توانید فیلم آموزشی ما را تماشا کنید تا یاد بگیرید که چگونه یک هیستوگرام در اکسل بسازید.

How to Paint Map Video Cover Image

در نتیجه ، ما سعی کرده ایم که نحوه ایجاد هیستوگرام را در اکسل گام به گام با روشهای مختلف توضیح دهیم. اگر چیزی برای افزودن دارید یا در صورت بروز هرگونه خطا ، لطفاً با ما تماس بگیرید.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 57 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:34