چرا به یک برنامه تجاری نیاز دارید؟

ساخت وبلاگ

importance of system based trading

تجارت در بورس سهام چیزی است که همه می توانند به آن پرش کنند ، اما همه نمی توانند به طور مداوم سودآور باقی بمانند. بنابراین ، آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه بازرگانان متخصص سود از بازارها به طور مداوم ، سال به سال؟

کسب سود مداوم از بازارها به نظم و انضباط زیادی نیاز دارد. این کار دشوار است زیرا به عنوان انسان ما مستعد تصمیم گیری عاطفی در هنگام تجارت در بازارها هستیم که در نهایت منجر به خسارات می شود. برای جلوگیری از این ، همه معامله گران خبره موارد زیر را انجام می دهند:

  • آنها تجارت مبتنی بر سیستم را انجام می دهند و
  • اصول مدیریت پول را دنبال کنید.

امروز ما می خواهیم بفهمیم تجارت مبتنی بر سیستم چیست و چگونه می تواند به شما کمک کند تا یک معامله گر بهتر شوید. کارشناسان یک سیستم معاملاتی را به عنوان "گروهی از پارامترهای خاص که برای ایجاد و فروش سیگنال برای امنیت معین ترکیب می شوند" تعریف می کنند. این یک مجموعه قوی از قوانین و اصول است که به شما کمک می کند تا نقاط ورود و خروج را در بازارهای زنده شناسایی کنید.

دو نوع سیستم معاملاتی وجود دارد که معامله گران به طور کلی از آنها پیروی می کنند. برخی از آنها از تکنیک های تجزیه و تحلیل اساسی برای رسیدن به سیگنال های معاملاتی استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر از تجزیه و تحلیل فنی برای همین استفاده می کنند. با این حال ، ما توصیه می کنیم ترکیبی از این دو را دنبال کنید. این رویکرد ترکیبی شانس موفقیت شما را هنگام انجام معاملات مبتنی بر سیستم افزایش می دهد.

اهمیت تجارت مبتنی بر سیستم:

  • تمرکز: نکته ای که بیشتر معامله گران جدید را آزار می دهد ، حجم عظیمی از اخبار ، داده های اقتصادی و سایر اطلاعات مربوط به بازار است که آنها دریافت می کنند. فیلتر کردن اخبار بر اساس اهمیت ، اصالت و به موقع بسیار دشوار می شود. چسبیدن به معاملات مبتنی بر سیستم به شما کمک می کند تا از اطلاعات غیر ضروری دچار مشکل شوید و بتوانید بر اساس اطلاعاتی که از همه مهمتر است ، عمل کنید. این باعث می شود شانس شما برای کسب سود خوش تیپ افزایش یابد.
  • نظم و انضباط: دلیل اصلی این است که بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران پول خود را در بازار از دست می دهند زیرا آنها کنترل احساسات خود را در حین معامله از دست می دهند. هنگامی که بازارها حرکت نامطلوبی دارند، احساس می کنند که از دست دادن پول می ترسند و در موارد دیگر، در نهایت برای سود بیشتر حریص می شوند. هر دوی اینها تأثیر منفی عمیقی بر معاملات دارند. استفاده از معاملات مبتنی بر سیستم شما را قادر می سازد تا نظم و انضباط خود را هنگام معامله در بازارها اعلام کنید. هنگام ایجاد سیستم معاملاتی، یک تحقیق کامل انجام دهید و قوانین سختگیرانه ای را تنظیم کنید. این قوانین باعث می شود که بدون احساس هیجانی در زمان مناسب وارد بازار شده و از آن خارج شوید. از این رو شما از ترس و طمع، دو دلیل اصلی روانشناختی که باعث از دست دادن پول بیشتر معامله گران در بازار می شود، محافظت خواهید کرد.
  • در محدوده ها بمانید: همراه با قوانین ورود و خروج، قوانین مدیریت پول نیز در یک سیستم معاملاتی تنظیم می شود. این به سیستم می‌گوید که چه مقدار از نوردهی را می‌توان در هر نقطه از زمان گرفت. از آنجایی که سیستم معاملاتی عاری از هرگونه احساسی است، هرگز از آن حد فراتر نخواهد رفت. این به شما کمک می کند تا از تجارت بیش از حد خودداری کنید، که دشمن بزرگ هر معامله گر است.
  • فرصت های مناسب را شناسایی کنید: یکی از اشتباهات رایج معامله گران تازه کار این است که سعی می کنند در هر فرصتی معامله کنند و در نتیجه کل دفتر معاملات خود را بسیار آشفته می کنند. وقتی فرصت‌های معاملاتی متعددی را شناسایی می‌کنند و سعی می‌کنند وارد اکثر آنها شوند، به امید کسب سود خوب، احساس گیج می‌کنند. استفاده از معاملات مبتنی بر سیستم می تواند به شما در جلوگیری از این مشکل کمک کند. از آنجایی که سیستم معاملاتی از مجموعه قوانین محدودی پیروی می کند که شما برای شناسایی سهام مناسب برای سرمایه گذاری تنظیم می کنید، می تواند بهترین فرصت معاملاتی را برای شما انتخاب کند. برای مثال، اگر با اعمال این قوانین، 5 فرصت معاملاتی مختلف را شناسایی کند، همچنین می‌تواند پیش‌بینی کند که از هر یک از این فرصت‌ها چقدر سود می‌توانید کسب کنید. پس از آن، بهترین‌هایی را انتخاب می‌کند که بهترین بازده را با کمترین ریسک به شما می‌دهند. از این رو، شما قادر خواهید بود فقط آن تاریخ هایی را اجرا کنید که انتظار بازدهی بالایی دارید.
  • نظارت و خروج مداوم: پس از ورود شما به معامله، سیستم معاملاتی موقعیت ها را به صورت لحظه ای رصد می کند و زمانی که بازارها رفتار نامناسبی داشتند از موقعیت خارج می شود. این به شما کمک می کند تا از موقعیت هایی که در آن معاملات سودآور به دلیل نوسان شدید بازارها در عرض چند دقیقه به معاملات زیان ده تبدیل می شوند، اجتناب کنید.

نکاتی برای سودده ماندن:

  • در مورد قوانین صحیح تصمیم بگیرید: همانطور که قبلاً گفته شد ، تجارت مبتنی بر سیستم شما را ملزم می کند مجموعه ای از قوانینی را که سیستم هنگام تجارت در بازارهای زنده از آن استفاده می کند ، ارائه دهید. از این رو بسیار مهم است که شما بهترین قوانینی را انتخاب کنید که شانس کسب سود شما را افزایش می دهد. شما می توانید به دنبال قوانین مبتنی بر تجزیه و تحلیل مبتنی بر تجزیه و تحلیل اساسی یا قوانین مبتنی بر تجزیه و تحلیل فنی باشید. با این حال ، ما احساس می کنیم که ترکیبی از هر دو بهترین برای اطمینان از انتخاب سهام مناسب و همچنین تجارت در زمان مناسب است.
  • قبل از زنده ماندن استراتژی ها را به طور کامل آزمایش کنید: قبل از شروع تجارت مبتنی بر سیستم در بازارهای زنده اطمینان حاصل کنید که استراتژی ها و قوانین خود را به طور کامل آزمایش می کنید. شما می توانید این کار را با آزمایش مجدد استراتژی ها با استفاده از داده های گذشته انجام دهید یا تجارت کاغذ را در بازارها انجام دهید بدون اینکه پول واقعی وارد کنید. قبل از استفاده از سیستم در بازارهای زنده ، تغییرات لازم را بر اساس نتایج این آزمایش انجام دهید. این به شما کمک می کند تا از اشتباهاتی که می تواند هزینه های زیادی را در بازار در قالب ضرر معاملات داشته باشد ، خودداری کنید.
  • بهینه سازی: هیچ استراتژی معاملاتی یا سیستم معاملاتی که ایجاد می کنید برای همیشه کار خواهد کرد. این مهم است که شما دائماً با توجه به نحوه رفتار بازارها ، در سیستم معاملاتی نظارت داشته باشید و تغییراتی در سیستم تجارت ایجاد کنید. این امر به شما این امکان را می دهد تا در صورت عملکرد صحیح سیستم معاملاتی شما ، با آخرین استراتژی ها تجارت کرده و به طور مداوم از بازارها سود کسب کنید.

با استفاده از این نکات یک برنامه تجاری مبتنی بر سیستم محکم برای خود ایجاد کنید و از سودآوری و پایداری خود در بازارها برای طولانی مدت اطمینان حاصل کنید.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 43 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:12