سهام تعهد شده

ساخت وبلاگ

سهام تعهد شده سهام شرکت هایی که به عنوان امنیت وثیقه توسط مروج شرکت برای جمع آوری بودجه یا وام برای تأمین نیازهای تجاری ، یعنی نیاز به سرمایه در گردش ، بودجه برای تجارت یا جمع آوری وجوه برای هر کس به وام دهنده منتقل می شوند. پروژه های جدید و همچنین برای نیازهای شخصی.

فهرست مطالب

توضیح

مروج شرکت تعهد سهام و استفاده از سهام را به عنوان امنیت وثیقه برای دریافت وام برای تأمین نیاز تجارت یا نیازهای صندوق شخصی استفاده می کند. برای تجارت ، وام را می توان برای تأمین نیازهای سرمایه در گردش ، وام برای دستیابی به مشاغل جدید ، شروع پروژه های جدید و به دست آوردن دارایی در نظر گرفت. فرضی فرضیه فرضی فرآیندی است که یک وام دهنده دارایی را که به وی به عنوان امنیت وثیقه ارائه می شود ، متفاوت است. این کار عمدتاً در دارایی هایی انجام می شود که از نظر ماهیت متحرک هستند تا اتهام در برابر امنیت وثیقه را برای یک وام خاص تعیین کنند. بیشتر دارایی ها را بخوانید. در تعهد سهام ، سهام به نام مروج خواهد بود ، اما آنها به عنوان امنیت وام به بانک منتقل می شوند. تا زمان بازپرداخت وام ، مروج نمی توانند مالکیت سهام را منتقل کنند. این تنها زمانی ترجیح داده می شود که از مروج در مورد عملکرد آینده و ورود به تجارت اطمینان حاصل شود و با آن جریان ، آنها می توانند وام را بازپرداخت کنند.

Pledged-Shares

شما می توانید از این تصویر در وب سایت ، الگوهای و غیره خود استفاده کنید ، لطفاً پیوند انتساب را در اختیار ما قرار دهید که چگونه می توان انتساب را ارائه داد؟لینک مقاله برای لینک برای مثال: منبع: سهام تعهد شده (Wallstreetmojo. com)

سهام تعهد شده چگونه کار می کند؟

با تعهد سهام ، مروج نمی توانند سهام خود را تجارت کنند مگر اینکه مبلغ وام را بازپرداخت کنند. وام دهنده وام مبلغی را به میزان قابل توجهی کمتر از ارزش سهام از آن تاریخ فراهم می کند زیرا بازار پویا است ، پویایی بازار پویا به عنوان نیروهای مؤلفه های بازار مسئول تغییر در منحنی تقاضا و عرضه تعریف می شود و هستندبنابراین برای ایجاد و کاهش تقاضا و عرضه یک محصول خاص پاسخگو است. بیشتر و غیرقابل پیش بینی بخوانید. در مورد بانک و یک موسسه مالی ، وام دهندگان مختلف قوانین مختلفی دارند و نرخ هایی که وام را بر اساس ارزش بازار سهام ارائه می دهند.

همانطور که می دانیم بازار پویا و غیرقابل پیش بینی است. بنابراین نمی توان پیش بینی کرد که آیا ارزش سهام متعهد در آینده افزایش می یابد یا کاهش می یابد. بنابراین ، برای اطمینان از اینکه وام دهندگان از امنیت کافی در برابر وام برخوردار هستند ، در قرارداد خود با مروج بندها یا شرایط و ضوابط ارائه می دهند. در صورت کاهش ارزش بازار سهام ، مروج باید پول نقد یا تعهد بیشتری بدهند. در صورت کاهش ارزش بازار سهام ، مروج باید ارزش اوراق بهادار را با بانک حفظ کنند ، که ممکن است مروج ها مجبور شوند تعادل را به عنوان پول نقد معرفی کنند یا سهام خود را بیشتر تعهد کنند تا شکاف بین مبلغ مورد نیاز را پوشش دهندامنیت و "ارزش بازار سهم تعهد شده".

اگر در صورت کاهش ارزش بازار سهام ، مروج نتوانند امنیت بیشتری را برای وام دهندگان فراهم کنند ، وام دهندگان ممکن است حق فروش سهام را برای بازیابی مبلغ در قرارداد خود داشته باشند. در قرارداد ، وام دهنده قبلاً از حداقل مبلغی که باید از سهام تعهد شده قابل بازیابی باشد ، ذکر می کند. اگر ارزش بازار سهام از آن حداقل مبلغ قابل بازپرداخت قابل بازپرداخت باشد ، مقدار قابل بازیابی دارایی ارزش فعلی جریان های نقدی مورد انتظار است که ناشی از فروش یا استفاده از دارایی است و به عنوان بیشتر دو مبلغ تعیین می شود:ارزش منصفانه دارایی که با هزینه های مربوط به فروش و ارزش دارایی در استفاده کاهش می یابد. بیشتر بخوانید ، سپس وام دهنده ممکن است سهام موجود در بازار را بفروشد تا بهترین مبلغ ممکن را بازیابی کند. در صورت بروز این سناریو ، احتمال سقوط ارزش بازار آن شرکت وجود دارد زیرا ذینفعان ممکن است در مورد عملکرد آینده شرکت ناامن شوند و ممکن است تصمیم بگیرند که دارایی های خود را بیرون بیاورند که ممکن است منجر به وحشت در سایر ذینفعان شود. و بیشتر در ارزش بازار شرکت سقوط می کند. به همین دلیل آخرین راه حل برای شرکت محسوب می شود.

نمونه ای از سهام تعهد شده

ABC Limited یک شرکت دولتی است که در بورس سهام بورس اوراق بهادار ذکر شده به بازاری اشاره دارد که خرید و فروش اوراق بهادار ذکر شده مانند سهام شرکت های دولتی ، صندوق های مبادله ای ارز ، ابزارهای بدهی ، گزینه ها و غیره را تسهیل می کند. مقررات و دستورالعمل های استاندارد - به عنوان مثال ، NYSE و NASDAQ. بیشتر بخوانید ، و یک شرکت معتبر در بازار است. ارزش بازار ABC Limited 10000 میلیون روپیه است. مروج شرکت 60 ٪ از کل هلدینگ را در اختیار دارد. کل سهام سهام شرکت 100 میلیون سهام Rs است. 10 هرکداممروج 60 میلیون سهم با ارزش 600 میلیون روپیه دارند. این شرکت بسیار خوب عمل می کند و ورود شرکت روز به روز در حال افزایش است. از آنجا که یک شرکت به سرعت در حال رشد است ، مروج در حال فکر کردن در مورد تنوع است. آنها می خواهند مشاغل جدیدی کسب کنند و برای دستیابی به مشاغل جدید ، به بودجه Rs نیاز دارند. 5000 میلیوندارایی های غیر جریان دارایی های غیر جریان دارایی های غیرجاری دارایی های بلند مدت هستند که برای استفاده در مشاغل خریداری شده اند و احتمالاً مزایای آنها برای سالها تعلق می گیرد. این دارایی ها اطلاعات مربوط به فعالیت های سرمایه گذاری شرکت را نشان می دهد و می تواند ملموس یا نامشهود باشد. مثالها شامل املاک ، کارخانه ، تجهیزات ، زمین و ساختمان ، اوراق قرضه و سهام ، حق ثبت اختراع ، مارک تجاری است. بیشتر بخوانید که یک شرکت قبلاً به عنوان امنیت برای وام موجود استفاده شده است. با این وجود ، آنها می توانند به Rs بدهند. 3000 میلیون بودجه برای دارایی های غیر جاری (یعنی ساختمان ، کارخانه و ماشین آلات) به عنوان امنیت به معنای وام Rs است. سه هزار میلیون در دارایی های غیر جاری تأمین می شود. اعتبار نقدی این شرکت در حال حاضر در دارایی های جریان دارایی دارایی های دارایی های فعلی دارایی های فعلی به آن دارایی های کوتاه مدت است که می توانند به طور کارآمد برای عملیات تجاری استفاده شوند ، برای پول نقد فوری فروخته می شوند یا طی یک سال انحلال می شوند. این شامل موجودی ، پول نقد ، معادل نقدی ، اوراق بهادار قابل فروش ، حساب های دریافتنی و غیره است. بیشتر بخوانید (مانند بدهکار و سهام).

از آنجا که یک شرکت سالم و در حال رشد است و انتظار جریان و عملکرد خوبی را از یک تجارت جدید دارد ، مروج ها مایل به تأمین وام Rs هستند. دو هزار میلیون با تعهد سهام خود. این بدان معناست که مروج سهام خود را به عنوان امنیت وثیقه برای Rs ارائه می دهد. 2000 میلیون وام. برای Rsدو هزار میلیون مروج وام باید 3000 میلیون ارزش سهامداری را به عنوان امنیت وثیقه به بانک بدهد. این بدان معناست که مروج شرکت در تاریخ زمانی که سهام به عنوان امنیت به بانک داده می شود ، 30 میلیون سهم با ارزش بازار 3000 میلیون نفر می دهند. این بانک آماده است تا به عنوان وام امنیت وثیقه ، مبلغ 67 ٪ را بدهد.

نتیجه

مروج می تواند سهام خود را برای دریافت بودجه برای نیازهای تجاری یا شخصی متعهد کند. این شرکت این روش را آخرین راه حل برای استفاده از بودجه وام دهندگان می داند. این شرکت ترجیح نمی دهد سهام خود را برای امنیت بدهد زیرا این امر می تواند بر حسن نیت شرکت تأثیر بگذارد. شرکت این کار را به عنوان آخرین گزینه برای بودجه نگه می دارد. اول ، آنها دارایی های جریان و فعلی را به عنوان امنیت برای جمع آوری وجوه ترجیح می دهند ، و اگر تمام دارایی ها به عنوان امنیت به یک بانک یا موسسه مالی موسسه مالی داده می شوند ، موسسات مالی به سازمان هایی مراجعه می کنند که خدمات تجاری و محصولات مربوط به مالی را ارائه می دهندیا معاملات پولی به مشتریان خود. برخی از این بانک ها ، NBFCS ، شرکت های سرمایه گذاری ، شرکت های کارگزاری ، شرکت های بیمه و شرکت های اعتماد هستند. بیشتر بخوانید ، سپس آنها سعی می کنند وام ناامن را بر اساس تجارت و حسن نیت خود دریافت کنند.

اما اگر این شرکت سالم ، در حال رشد باشد و انتظار جریان خوبی را در آینده قابل پیش بینی داشته باشد و در شرایط بازپرداخت اقساط وام به موقع باشد. این می تواند با دادن سهام به عنوان امنیت وثیقه در برابر مبلغ وام ، وجوه جمع کند.

مقالات توصیه شده

این مقاله راهنمایی برای سهام تعهد شده و معنی آنها بوده است. در اینجا ما بحث می کنیم که چگونه سهام تعهد شده با یک مثال و توضیحات مفصل کار می کند. شما می توانید در مورد بودجه از مقالات زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید -

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 32 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:29