نسبت بدهی به سهام چیست؟

ساخت وبلاگ

نسبت بدهی به سهام عدالت ، که به عنوان ریسک نیز شناخته می شود ، محاسبه ای است که برای ارزیابی اهرم مالی یک شرکت بر اساس سهامدار سهامداران خود استفاده می شود. این میزان اندازه گیری می کند که یک شرکت فعالیت خود را از طریق بدهی به جای پول نقد متعلق به آن تأمین می کند ، و اینکه آیا یک تجارت در صورت رکود ناگهانی یا شوک مالی دیگر می تواند بدهی های خود را با سهامدار سهام خود بپوشاند.

این امر باعث می شود که نسبت به دارایی بدهی که از کل دارایی های یک تجارت به عنوان مخرج استفاده می کند ، متفاوت باشد و در عوض نشان می دهد که چگونه امور مالی یک شرکت بین بدهی و تأمین اعتبار عدالت متعادل می شود.

غذای اصلی از این بخش:

  • نسبت بدهی به سهام با مقایسه کل بدهی های خود با سهامدار سهامدار خود ، اهرم مالی یک شرکت را نشان می دهد.
  • نسبت بدهی بالا به سهام می تواند ریسک بالاتری را برای سرمایه گذاران و سهامداران نشان دهد.
  • نسبت بدهی به سهام عدالت می تواند در صنایع مختلف و انواع تجارت بسیار متفاوت به نظر برسد ، بنابراین مقایسه همیشه آسان نیست

درک نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام

نسبت بدهی یک شرکت به سهام به طور گسترده ای به شما می گوید که چگونه یک شرکت از بدهی به عنوان ابزاری برای اعمال دارایی های خود استفاده می کند. اگر یک تجارت نسبت به سهام عدالت بدهی بالایی داشته باشد ، اغلب می تواند نشانه ای از ریسک بالا باشد ، زیرا نشان می دهد که یک شرکت به منظور سوخت رسانی یا اجرای عملیات خود ، به طرز تهاجمی وام گرفته است.

ریسک بالقوه ای که نشان می دهد مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد ، زیرا طبیعتاً نتیجه به یک تجارت متکی است که بتواند درآمد بیشتری را از رشد نسبت به هزینه بدهی برای تأمین بودجه آن ایجاد کند. اگر این طرح پرداخت شود ، سهامداران و سرمایه گذاران می توانند سود ببرند ، اما اگر بدهی و بهره به طور کامل سود را بلعیده ، می تواند باعث شود سهام یک دست نخورده باشد و ثبات مالی شرکت را در معرض خطر قرار دهد. به همین دلیل است که نسبت بدهی به سهام می تواند چنین معیار مهمی باشد.

به طور کلی ، نسبت بدهی به سهام برای ارزیابی اهرم بلند مدت استفاده می شود ، زیرا تغییرات در بدهی بلند مدت بیشترین تأثیر را در این متریک دارد. نسبت های دیگری نیز وجود دارد که می توانند برای ارزیابی اهرم کوتاه مدت یک شرکت ، مانند نسبت نقدی یا نسبت فعلی ، مناسب تر باشند.

نحوه محاسبه نسبت بدهی به سهام

برای محاسبه نسبت بدهی به سهام ، شما به سادگی کل بدهی های یک شرکت را بر اساس کل سهامدار سهام تقسیم می کنید.

بدهی های یک شرکت پولی است که به طرف های دیگر مدیون است. این شامل بدهی های کوتاه مدت مانند دستمزد به کارمندان ، صورتحساب برای تأمین کنندگان ، بهره به بدهی ها ، خدمات و بدهی های بلند مدت مانند بدهی هایی است که بیش از یک سال است. همچنین عناصری وجود دارند که می توانند صحت نسبت را از بین ببرند ، مانند موارد موجود در ترازنامه که لزوماً در بدهی یا حقوق صاحبان سهام ، مانند درآمد یا ضرر حفظ شده یا دارایی های نامشهود قرار نمی گیرند ، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم یا تنظیمات لازم استساخته شده برای به دست آوردن بدهی مفیدتر و دقیق تر به نسبت سهام. این کار گاهی اوقات می تواند با استفاده از عناصری مانند انتظارات رشد یا عملکرد سود انجام شود.

نسبت بدهی به سهام عدالت در عمل

هنگام استفاده از نسبت بدهی به سهام عدالت برای ارزیابی اهرم مالی یک شرکت ، مهم است که آن را در یک زمینه صنعت قرار دهید. به دلیل نرخ رشد متفاوت ، نیازهای سرمایه و سایر عوامل ، یک نسبت عادی می تواند در صنایع مختلف و انواع تجارت بسیار متفاوت به نظر برسد.

شرکت هایی که محصولات مصرف کننده روزمره را تولید می کنند ، تمایل دارند بدهی بالایی به نسبت سهام داشته باشند زیرا معمولاً درآمد پایدار و قابل اعتماد دارند و بنابراین پول را ارزان قرض می گیرند. به همین ترتیب ، ارائه دهندگان ابزار همچنین می توانند جریان های پایدار درآمد را فرمان دهند و با گذشت زمان به آرامی رشد کنند ، معمولاً به آنها نسبت بدهی بالایی به سهام می دهند.

سؤالات متداول علاقه مرکب

نسبت بدهی خوب به سهام چیست؟

این برای انواع مختلف مشاغل متفاوت به نظر می رسد ، اما نسبت بدهی به سهام زیر 1. 0 می تواند به طور گسترده ای به عنوان بی خطر تلقی شود ، در حالی که یک نسبت بالاتر از 2. 0 یک خطر را نشان می دهد. با این حال ، یک نسبت بالا می تواند برای بسیاری از انواع مشاغل طبیعی در نظر گرفته شود ، با این حال ، و نسبت کم حتی می تواند نشانگر عدم گسترش و رشد باشد.

چه صنایعی نسبت به سهام عدالت بدهی بالایی دارند؟

مشاغلی که محصولات مصرفی اساسی تولید می کنند ، تمایل به بدهی بالایی به نسبت سهام دارند زیرا درآمد قابل اعتماد دارند و می توانند ارزان قیمت برای رشد سوخت وام بگیرند. بخش بانکی همچنین تمایل دارد که بدهی های بالایی را نسبت به سهام عدالت نشان دهد زیرا بانک ها به طور طبیعی بدهی های بیشتری را به دست می گیرند. صنایعی که نیاز به استفاده منظم از مقادیر زیادی سرمایه دارند نیز ممکن است نسبت های بالایی مانند تولید کنندگان یا صنعت هواپیمایی را نشان دهند.

نسبت بدهی بالا به سهام چیست؟

نسبت بدهی بالا به حقوق صاحبان سهام می تواند نشان دهد که یک شرکت نسبت به سهامدار سهام تعداد بیشتری بدهی دارد ، شاید به دلیل گرفتن مقدار زیادی بدهی برای سوخت یک گسترش ، یا به دلیل سرمایه گذاری سنگین در تجهیزات جدید یا کارمندان. این بدان معنی است که برای سلامت مالی یک شرکت به ماهیت تجارت و صنعتی که در آن فعالیت می کنند بستگی دارد ، زیرا طبیعی است که برخی از انواع تجارت نسبت به بدهی بالایی به سهام داشته باشند.

آیا در مورد تأمین مالی فاکتور به عنوان یک راه حل جریان نقدی برای تجارت خود فکر کرده اید؟

مالی فاکتور به شما امکان می دهد به سرعت از فاکتورهای پرداخت نشده خود پول نقد کنید.

به عنوان وام دهنده شما ، ما می توانیم حداکثر 90 ٪ از فاکتورهای شما را طی 24 ساعت آزاد کنیم. در صورت پرداخت فاکتور از مشتریان ، ما مبلغ نهایی را منهای هرگونه هزینه و هزینه را منتشر خواهیم کرد. بسته به وضعیت و سطح کنترل مورد نیاز در جمع آوری فاکتورهای بدون پرداخت ، انواع مختلفی از گزینه های تأمین مالی فاکتور وجود دارد.

ما یک شرکت تأمین مالی فاکتور هستیم که راه حلی را ارائه می دهیم که به موجب آن پرداخت ها از طرف شما توسط تیم ما از کنترل کننده های معتبر معتبر جمع آوری می شود تا بتوانید روی اداره کار خود تمرکز کنید. راه حل تخفیف فاکتور محرمانه ما به مشاغل ارائه می شود که می خواهند فرآیندهای کنترل اعتبار خود را حفظ کنند ، بنابراین این امر کاملاً محرمانه است بنابراین مشتریان شما از درگیری ما بی خبر هستند.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 38 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:27