چرخه معاملات ریچارد ویکوف - یک راهنمای کوتاه

ساخت وبلاگ

ریچارد ویکوف معتقد بود که بازار در چرخه ها حرکت می کند. Wyckoff در کتاب خود با عنوان "مطالعات در نوار خواندن" ، چرخه بازار چهار مرحله ای را پیشنهاد کرد. ایده او این بود که ، این چرخه قیمت ناشی از اقدامات بازیکنان بزرگی بود که برنامه های خود را در بازار برنامه ریزی کردند تا از معامله گران ناآگاه و واکنش آنها به حرکت قیمت استفاده کنند.

اما برای عادلانه بودن ، می توانیم این چرخه را حتی در عملکرد قیمت قیمت کالاهای قرون وسطایی متوجه شویم! سهام در بازارهای اولیه ناخوشایند نیز نشان دهنده عملکرد قیمت مشابه چرخه Wyckoff بود. در برخی از ابزارها می توانیم چرخه قیمت را در بازه های زمانی پایین تر مانند 5 دقیقه و 15 دقیقه متوجه شویم. غیر منطقی است که معتقدیم در همه این موارد همان نوع دستکاری وجود دارد.

به نظر من ، چرخه Wyckoff ممکن است به سادگی بیان روانشناسی بازار باشد. اقدام قیمت در کلیه بخش ها و بازه های زمانی از جمله ارز ، کالاها و سهام ، تمایل به حرکت در ساختاری مشابه چرخه Wyckoff دارد.

تصویر بصری چرخه بازار ریچارد ویکوف

Wyckoff Trading style

در اینجا 4 مرحله از چرخه بازار طبق ریچارد ویکوف آورده شده است:

1. مرحله انباشت: دامنه جانبی که در آن معامله گران نهادی یا بازیکنان بزرگ با دقت و ماهرانه خریداری می کنند ، بدون اینکه اجازه دهند قیمت ها بیش از حد به سمت صعود حرکت کنند. بازیکنان کوچک و معامله گران ناآگاه از آنچه در مرحله انباشت اتفاق می افتد بی خبر هستند. سهام/دارایی خارج از تمرکز عمومی است. در نمودار قیمت به نظر می رسد که محدوده معاملاتی جانبی ، محدود به مناطق خشن پشتیبانی و مقاومت است.

2. فاز نشانه گذاری: این یک صعود کلاسیک است که از مرحله تجمع پیروی می کند. در این مرحله ، بازیکنان کوچک و معامله گران ناآگاه توجه می کنند که قیمت های بالاتر را بالا می برد و فعالیت خرید آنها باعث افزایش قیمت ها می شود. بازیکنان بزرگ و بازرگانان نهادی که در مرحله انباشت خریداری شده اند ممکن است برخی از موقعیت های خود را در صعود به فروش برسانند یا ممکن است فقط نگه دارند و منتظر قیمت های بالاتر باشند. با افزایش این روند ، فروشندگان کوتاه مدت تهاجمی مجبور می شوند مواضع خود را پوشش دهند که به نوبه خود باعث می شود سهام/دارایی به اوج های جدید سوق دهد.

3. فاز توزیع: در نهایت مرحله صعودی یا نشانه گذاری شتاب خود را از دست می دهد و قیمت ها وارد فاز توزیع می شوند. این چیزی نیست جز یک محدوده جانبی دیگر که بعد از یک روند صعودی قرار می گیرد. بازیکنان بزرگ یا معامله‌گران سازمانی بقیه دارایی‌های خود را در محدوده جانبی می‌فروشند و معامله‌گران ناآگاه که هنوز منتظر قیمت‌های بالاتر هستند، به خرید سهام/دارایی ادامه می‌دهند. برخی از معامله گران نهادی حتی ممکن است در مرحله توزیع فروش کوتاهی داشته باشند تا از کاهش قیمت سهام سود ببرند. در نمودار قیمت، به نظر می رسد روند صعودی به یک محدوده معاملات جانبی دیگر معکوس می شود.

4. مرحله Markdown: این فقط یک روند نزولی کلاسیک است که از مرحله توزیع پیروی می کند. بازیکنان بزرگ یا معامله‌گران نهادی در این مرحله موقعیت‌های فروش بیشتری را آغاز می‌کنند. بازیکنان کوچک و معامله‌گران ناآگاه متوجه کاهش قیمت‌ها می‌شوند و با وحشت موقعیت‌های خود را تسویه می‌کنند. از آنجایی که معامله گران ناآگاه با وحشت شروع به باز کردن موقعیت خود می کنند، فشار فروش بیشتری در سهام/دارایی ایجاد می کند. در پایان، قیمت ها حتی بیشتر کاهش می یابد و پایین ترین سطح را ایجاد می کند.

مدل روانشناسی گروهی

After the Markdown phase, the cycle repeats all over again from Accumulation –> Mark Up –> Distribution –>علامت گذاری کنید

در یک مفهوم ساده، چرخه معاملاتی Wyckoff یک مدل ساده شده است که بر دیدگاه روانشناختی دو گروه عمده تمرکز دارد: بازیکنان بزرگ یا معامله‌گران نهادی، که فرض می‌شود بازار را هدایت می‌کنند و معامله‌گران ناآگاه عمومی یا بازیگران کوچک. چرخه تجارت Wyckoff بر روانشناسی گروهی و تعامل بین بازیکنان بزرگ و بازیکنان کوچک متمرکز است. این نشان می دهد که چگونه اشتباهات و روند تفکر بازیکنان کوچک به نفع فعالیت بازیکنان بزرگ است.

چرخه معاملاتی Wyckoff یک رویکرد عالی برای درک تصویر بزرگ است. اما کامل نیست، ایراداتی دارد.

محدودیت های چرخه معاملاتی Wyckoff

Alterations of Wyckoff Trading cycle

اگرچه چرخه Wyckoff چارچوب مفیدی را ارائه می دهد، محدودیت ها و مشکلات زیادی برای اعمال آن در معاملات عملی وجود دارد:

1. تشخیص درست مرحله انباشت و توزیع دشوار است. گاهی اوقات چیزی که شبیه انباشت به نظر می رسد توزیع است، پایین می آید و بازار به عقب نگاه نمی کند.

2. همچنین تعیین زمان ورودی های خارج از تجمع و توزیع دشوار است. خرید در داخل انباشت یا فروش در توزیع ساده نیست، زیرا سطوح مشخصی برای تعیین ضررهای توقف وجود ندارد. تنظیم استاپ ضرر در اطراف پشتیبانی و مقاومت معمولا اشتباه است و در معرض تله قرار می گیرد.

3. نشانگر معاملات و روند نشانه گذاری نیز به سادگی به نظر نمی رسد. بسیاری از الگوهای عملکرد قیمت که در آنها رخ می دهد ، شناسایی و تجارت این الگوهای مهارت واقعی می گیرد. در بازارهای مدرن ، معکوس های روند متداول تر از ادامه روند هستند.

4. Another important fact is, the cycle doesn’t always follow the order like Accumulation –> Mark Up –> Distribution –> Mark Down It can also be random like, Accumulation –> Mark Down –>علامت گذاری و غیره

با وجود همه این اشکالات ، چرخه معاملات Wyckoff یک کار عالی برای تجزیه و تحلیل و درک رفتار بازار است. در تجربه من ، فقط نمی توان به چرخه Wyckoff یا تکنیک های ریچارد ویکوف تکیه کرد ، لازم برای ترکیب آنها با استراتژی های محکم مانند عملکرد قیمت و پویایی بازار در نتیجه ، کاربرد عملی چرخه تجارت ریچارد ویکوف در بازارهای مدرن محدود است. با این وجود ، این یک چارچوب قدرتمند برای یک معامله گر است که می داند چگونه از آن استفاده کند.< Pan> 3. روند نشانه گذاری و روند نشانه گذاری نیز به همان اندازه که به نظر می رسد ساده نیست. بسیاری از الگوهای عملکرد قیمت که در آنها رخ می دهد ، شناسایی و تجارت این الگوهای مهارت واقعی می گیرد. در بازارهای مدرن ، معکوس های روند متداول تر از ادامه روند هستند.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 75 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:46