نمودار پیشرفته و تجزیه و تحلیل فنی

ساخت وبلاگ

نمودار پیشرفته به شما امکان می دهد قیمت و حجم روزانه امنیت انتخاب شده را در یک دوره زمانی مشخص مشاهده کنید. شما می توانید بازه های زمانی مختلف از امروز تا 30 سال به عقب را مشاهده کنید ، و یک امنیت را با ETP ها ، با سهام فردی و شاخص هایی مانند S& P 500 ، میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) ، NASDAQ مقایسه کنید. همچنین می توانید داده های ساعتهای طولانی را مشاهده کنید ، انواع شاخص های استاندارد را اضافه کنید ، سبک نمودار را تغییر دهید ، خطوط Trendlines و خطوط مقاومت فیبوناچی را اضافه کنید یا الگوهای نمودار را برای مرجع بعدی ذخیره کنید.

چگونه می توان بازه زمانی/فرکانس را در نمودار پیشرفته تغییر داد؟

سه روش مجزا برای مشاهده بازه های مختلف نمودار وجود دارد:

 • روی مقادیر زمان در پایین نمودار کلیک کنید
 • تاریخ ها را در قسمت های تاریخ وارد کنید
 • از کشویی زیر نمودار استفاده کنید

پس از انتخاب بازه زمانی خود ، می توانید فرکانس های مختلفی مانند روزانه ، هفتگی و ماهانه و همچنین فواصل مختلف داخلی را انتخاب کنید. هر انتخاب بازه زمانی دارای گزینه های فرکانس اولیه و ثانویه است. به عنوان مثال ، اگر نمودار یک ساله را مشاهده می کنید ، انتخاب فرکانس اصلی روزانه ، هفتگی ، ماهانه و سه ماهه است.

چگونه می توانم از زبانه ها در نمودار پیشرفته استفاده کنم؟

برای یک نماد از 2 نمایش برگه مختلف در یک پنجره نمودار واحد استفاده کنید. هر نمای یا "برگه" می تواند تنظیمات و شاخص های مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال ، برای یک نماد معین ، می توانید یک برگه را با زمان و فرکانس یک سال/روزانه مشاهده کنید ، یک برگه دوم با زمان و فرکانس امروز/1 دقیقه. می توانید فریم های زمانی پیش فرض را متناسب با پارامترهای سرمایه گذاری خود تغییر دهید.

شما می توانید با انتخاب برگه و کشیدن آن در جایی که می خواهید ظاهر شود ، در پنجره نمودار حرکت کنید. می توانید هر برگه را ذخیره کنید ، یا هر برگه را به صورت مجزا صادر کنید. هر نمودار به عنوان یک فایل واحد با هر دو برگه موجود در قالب کتاب کار ذخیره می شود.

 • برای تغییر نام یک برگه ، روی نام Tab کلیک کنید و نام جدیدی را برای برگه وارد کنید.
 • برای مرتب کردن زبانه ها ، هر یک از زبانه ها را به محل مورد نظر جدید خود بکشید و رها کنید.

چگونه می توانم در نمودار پیشرفته بزرگنمایی و تابه داشته باشم؟

برای بزرگنمایی در محدوده زمانی خاص ، به سادگی روی نماد بزرگنمایی در بالای پنجره نمودار کلیک کنید. مکان نما خود را در شروع محدوده زمانی که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید ، قرار دهید و به سادگی کلیک کنید و مکان نما خود را تا انتهای محدوده مورد نظر خود بکشید. هنگامی که ماوس را آزاد می کنید ، نمودار بزرگنمایی می کند تا نمای دقیق تری از محدوده مشخص شده نمایش دهد. برای خنثی کردن بزرگنمایی خود ، روی نماد بزرگنمایی کلیک کنید.

برای حرکت در نمودار به صورت افقی، از ابزار مکان نما معمولی استفاده کنید و سپس روی کشیدن به چپ یا راست در نمودار کلیک کنید.

چگونه یک فضای خالی در نمودار پیشرفته وارد کنم؟

با انجام کارهای زیر، فضای پروجکشن خالی را به نمودار خود اضافه کنید:

 • ماوس خود را روی لبه سمت راست صفحه قیمت ببرید تا مکان نما به یک فلش دوتایی تبدیل شود. اکنون به سادگی کلیک کرده و بکشید تا فضای خالی و افقی اضافه یا حذف شود.

چگونه می توانم نشانگر متقاطع را در نمودار پیشرفته فعال یا غیرفعال کنم؟

مکان نما متقاطع به شما امکان می دهد اطلاعات قیمت و تاریخ را برای نقاط داده خاص مشاهده کنید. برای فعال کردن نشانگر متقاطع، نماد + را از منوی Draw انتخاب کنید. قیمت و تاریخ در تقاطع خطوط افقی و عمودی در محور نمایش داده می شود. کلیک کنید و بکشید تا خطوط متقاطع را به اطراف منتقل کنید. برای غیرفعال کردن نشانگر متقاطع، به منوی Draw برگردید و مکان نما را که می خواهید انتخاب کنید.

پنجره Volume چه چیزی را نشان می دهد؟

پنجره Volume مجموعه ای از میله های عمودی را نشان می دهد که نشان دهنده مقدار حجمی است که در اوراق بهادار خاص در طول بازه زمانی مشخص شده برای نمودار مورد نظر معامله شده است.

 • اگر از نمودار باز، زیاد، کم، بستن (OHLC) استفاده می کنید، میله های قرمز نشان دهنده بسته شدن کمتر از بسته شدن نوار قبلی است. نوارهای سبز نشان می دهد که امنیت در همان بازه زمانی بالا رفته است.
 • اگر از نمودار Candlestick استفاده می‌کنید، میله‌های قرمز نشان‌دهنده بسته شدن کمتر از باز بودن در نوار تک هستند. نوارهای سبز نشان می دهد که امنیت در همان نوار از باز به بسته بالاتر رفته است.

چگونه توزیع حجم قیمت را نمایش دهم؟

از داخل تنظیمات نمودار، همچنین می توانید انتخاب کنید که توزیع حجم قیمت اوراق بهادار نمایش داده شود. با انتخاب این گزینه، یک سری میله های افقی روی نمودار قیمت نمایش داده می شود که طول هر نوار نشان دهنده درصد حجم کل معامله شده در سطح قیمت مربوطه است. مجموع تمام میله های حجم افقی برابر با 100٪ حجم معامله شده برای دوره زمانی نمودار خواهد بود.

چه نوع مقایسه هایی را می توانم در نمودار پیشرفته مشاهده کنم؟

از ویژگی مقایسه که از منوی بالای نمودار قابل دسترسی است استفاده کنید تا عملکرد نسبی قیمت را برای چندین اوراق بهادار یا شاخص نمایش دهید. می‌توانید نمادهای متعددی را وارد کنید که با کاما از هم جدا شده‌اند و/یا با میانگین صنعتی داوجونز، NASDAQ یا S& P 500 مقایسه کنید. همچنین می‌توانید نمودار مقایسه‌ای را روی یک محور دوگانه مشاهده کنید، جایی که قیمت همه اوراق بهادار به طور همزمان در نمودار نمایش داده می‌شود.

در تنظیمات نمودار چیست؟

تنظیمات نمودار به شما امکان می دهد نمودار خود را با انواع مختلف نمودار ، محورهای قیمت گذاری ، داده های ساعتهای طولانی و سایر تنظیمات سفارشی کنید تا نمودار را به روشی که ترجیح می دهید مشاهده کنید. تنظیمات شما نیز ممکن است با نمودار ذخیره شود.

 • نوع نمودار: به شما امکان می دهد نحوه ترسیم نمودار را انتخاب کنید. از CandleStick ، Line ، Mountain ، OHLC (باز ، بلند ، پایین و نزدیک) یا نقطه و شکل (PNF) انتخاب کنید.
 • محور قیمت گذاری: مقیاس قیمت خطی یا لگاریتمی را برای محور Y خود انتخاب کنید.
 • رنگ ها: به طور پیش فرض ، میله هایی با حرکت قیمت به سمت بالا به رنگ سبز رنگ هستند و میله هایی با حرکت قیمت رو به پایین به رنگ قرمز رنگ هستند. این رنگ ها را می توان متناسب با اولویت شما تغییر داد.
 • Show/Hide: انتخاب یا پنهان کردن داده های نمودار ، از جمله: فعالیت های ساعت طولانی ، نمودار حجم ، نمودار توزیع حجم قیمت یا خط نزدیک قبلی.
 • خطوط شبکه/Opacity Watermark: با استفاده از کشویی های جداگانه ، می توانید کدورت خطوط شبکه یا علامت نماد نمودار خود را تنظیم کنید.

داده های ساعتهای طولانی چیست؟

داده های ساعتهای طولانی معاملاتی را نشان می دهد که قبل و بعد از ساعت استاندارد بازار رخ داده است. ساعات استاندارد بازار به طور کلی 9:00 صبح تا 4:00 بعد از ظهر است.(زمان شرقی) در مبادلات ایالات متحده. این داده ها می توانند برای سنجش اقدام به بازار یا واکنش به اخبار ، درآمد یا سایر رویدادها استفاده شوند.

چگونه نمودار پیشرفته را ذخیره کنم؟

بعد از انتخاب نوع نمودار ، بازه زمانی ، نشانگرها و رویدادها ، می توانید با انتخاب گزینه ذخیره از بالای پنجره نمودار ، این تنظیمات را ذخیره کنید. پس از نام نمودار نمودار ، در منوی ذخیره ظاهر می شود تا بتوانید در آینده به راحتی به این نمای برگردید. همچنین می توانید هر بار که نمودار جدیدی را از منوی اصلی ناوبری راه اندازی می کنید ، یک نمودار خاص را به عنوان پیش فرض خود ذخیره کنید.

چگونه می توانم داده ها را از یک نمودار پیشرفته صادر یا چاپ کنم؟

با انتخاب صادرات می توانید داده های نمودار خود را از جمله قیمت ، حجم و شاخص ها را به فرمت اکسل یا CSV صادر کنید. با استفاده از عملکرد چاپ ، می توانید یک تصویر بصری از نمودار خود چاپ کنید.

چگونه نمودار را به عنوان تصویر صادر کنم؟

می توانید با انتخاب پیوند "نمودار صادرات به عنوان تصویر" در منوی صادرات در بالای نمودار یا منوی کلیک راست در قالب های PNG ، JPEG و BMP ، یک تصویر را ذخیره کنید. تصویر داده ها ، رویدادها ، شاخص ها و ابزارهای نقاشی نمایش داده شده در نمودار را ضبط می کند. تصویر در مکان پیش فرض انتخاب شده برای مرورگر یا برنامه خود ذخیره می شود.

چگونه می توانم از ابزارهای ترسیم در نمودار پیشرفته استفاده کنم؟

منوی Draw شامل ابزارهای نقاشی برای کمک به شما در انجام تجزیه و تحلیل اضافی در یک نمودار ، به شما امکان می دهد خطوط ، پشتیبانی یا خطوط مقاومت را ترسیم کنید ، و همچنین تعدادی از ابزارهای مفید دیگر مانند تنظیم مجدد فیبوناچی و کانال های رگرسیون. همچنین می توانید یادداشت هایی را به نمودارهای خود اضافه کنید.

با انجام موارد زیر ، یک خط روند ، خط روند SNAP ، خط مقاومت ، خط پشتیبانی یا ابزار نقاشی دیگر را به نمودار خود اضافه کنید:

 • بر روی منوی قرعه کشی کلیک کنید و نوع شیئی را که می خواهید ترسیم کنید انتخاب کنید.
 • مکان نما خود را در نقطه شروع برای نشانگر خود روی نمودار قرار دهید. روی مکان نما خود را به نقطه پایانی خط خود بکشید و ماوس را آزاد کنید.

خط روند ، خط روند Snap ، خط مقاومت ، خط پشتیبانی یا ابزار ترسیم دیگر را با انجام موارد زیر حذف یا ویرایش کنید:

 • ماوس خود را روی جسم مورد نظر برای حذف یا ویرایش قرار دهید. هنگامی که شیء برجسته می شود سمت چپ روی ماوس خود کلیک کنید.
 • برای حذف شی از نمودار خود ، روی حذف کلیک کنید.
 • برای ویرایش ، تغییرات مورد نظر خود را انجام داده و روی اعمال کلیک کنید.

چگونه می توانم حاشیه نویسی متن را اضافه ، نشان دهم و پنهان کنم؟

برای افزودن حاشیه نویسی متن به نمودار خود ، از منوی قرعه کشی روی نماد متن متن کلیک کنید یا بر روی نوار قیمت مورد نظر برای حاشیه نویسی کلیک راست کنید ، حاشیه نویسی خود را وارد کنید و بر روی OK کلیک کنید.

برای ویرایش حاشیه نویسی متن ، آن را انتخاب کنید ، ویرایش خود را در کادر حاشیه نویسی نمودار انجام دهید و روی OK کلیک کنید. اگر حاشیه نویسی متن در امتداد لبه نمودار ظاهر می شود ، قبل از ویرایش آن ، از ویژگی زوم استفاده کنید تا آن را به صورت مرکزی تر از نمودار قرار دهید. این باعث می شود حاشیه نویسی دسترسی و ویرایش آسانتر شود.

لیست کامل ابزارهای نقاشی شامل پشتیبانی ، مقاومت ، روند و سایر خطوط ، فیبوناچی ، طرفداران GANN ، ابزارهای رگرسیون و سایر شکل های فنی به منظور کمک به شما در شناسایی اقدامات قیمت مانند شکست یا شکست است. ابزارهای نقاشی به طور خودکار بر اساس نماد خاص در نمودار ذخیره می شوند. به همین ترتیب ، هنگامی که شما بعدی نمودار را با این نماد در Focus درخواست می کنید ، ابزار طراحی به عنوان عنصر نمودار باقی می ماند.

چگونه می توانم شاخص ها را به نمودار پیشرفته اضافه کنم؟

شاخص های فنی به طور معمول در یک صفحه جداگانه زیر نمودار یا در صفحه اصلی قیمت نمایش داده می شوند. نمونه هایی از شاخص های فنی شامل MACD و RSI است. برای افزودن یک شاخص به نمودار خود ، آن را از منوی Indicators انتخاب کنید ، جایی که لیستی از تمام شاخص ها را که از ابزار پشتیبانی می کند پیدا خواهید کرد.

بسیاری از شاخص ها به شما امکان می دهند یک یا چند پارامتر از اطلاعات نمایش داده شده را تغییر دهید و به شما امکان می دهد نتایج را سفارشی کنید. هنگامی که یک نشانگر انتخاب می شود، پارامترهای پیش فرض در کادر پارامترهای مربوطه درج می شود.

برای تغییر یا حذف یک نشانگر از نمودار، روی کادر پارامتر کلیک کنید و به سادگی Modify یا Delete را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی کادر پارامتر و انتخاب افزودن نشانگر، یک نشانگر به نشانگر اضافه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شاخص‌ها، می‌توانید توضیحات دقیق همه شاخص‌ها را در بخش واژه‌نامه بیابید.

چگونه رویدادها را به نمودار پیشرفته اضافه کنم؟

رویداد یک اقدام، اطلاعیه یا تراکنش است که ممکن است بر قیمت اوراق بهادار تأثیر بگذارد. مثال‌ها عبارتند از: گزارش‌های سود، تقسیم سهام، یا اعلام سود سهام. با استفاده از منوی رویدادها می‌توانید انواع رویدادهایی را که می‌خواهید در نمودارها نمایش داده شوند انتخاب کنید. با کلیک بر روی منوی رویدادها تعدادی آیکون نمایش داده می شود که هر کدام نشان دهنده نوع متفاوتی از رویداد هستند و هر کدام را می توان به صورت جداگانه روشن و خاموش کرد. شرح مختصری از هر یک در زیر ارائه شده است.

تقسیم می شود

تقسیم ها با دایره ای با علامت "S" نشان داده می شوند. مکان نما خود را روی یک دایره تقسیم شده حرکت دهید تا تاریخ و نوع تقسیم را ببینید (مثلاً 2 برای 1، 3 برای 1، 1 برای 2، و غیره).

سود سهام

سود سهام با یک مربع با "D" نشان داده می شود. مکان نما خود را بر روی مربع تقسیم سود ببرید تا تاریخ پرداخت سود و مقدار دلار به ازای هر سهم را ببینید.

درآمد

درآمدهای فصلی تاریخی در نمودار شما نمایش داده می شود. مثلث های سبز با "E" نشان دهنده سود هر سهم (EPS) سه ماهه بالاتری نسبت به سه ماهه مشابه یک سال قبل است. مثلث های قرمز نشان دهنده پایین بودن EPS سه ماهه در مقایسه با سه ماهه مشابه یک سال قبل است. مکان نما خود را روی یک مثلث حرکت دهید تا مقدار EPS و تاریخ انتشار داده را ببینید. در صورت امکان، داده های EPS در تاریخی که توسط شرکت گزارش شده ظاهر می شود. در غیر این صورت، داده های EPS در تاریخی که گزارش در SEC ثبت شد ظاهر می شود.

نمایش تاریخچه قیمت در پایین نمودار چیست؟

نمایش تاریخچه قیمت در پایین نمودار کل مقدار تاریخچه قیمتی را که برای امنیت وجود دارد، مشروط به محدودیت‌های ارائه‌دهنده داده شخص ثالث نشان می‌دهد. نوار لغزنده نشان می دهد که چه مقدار از این داده ها در حال حاضر در نمودار نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی نوار لغزنده آبی و افزایش ناحیه تحت پوشش لغزنده می توانید تاریخچه اضافی را مشاهده کنید.

Recognia کیست؟

RECOREIA که در ژوئن سال 2000 تأسیس شده است ، الگوریتم های پیشرفته و الگوریتم تجزیه و تحلیل کمی را برای ابزارهای مالی معامله شده عمومی (سهام ، کالاها ، ارزها و غیره) اعمال می کند.

شناخت به طور خودکار عملکرد قیمت را برای شناسایی و تفسیر الگوهای نمودار کلاسیک و سایر شرایط کلیدی بر اساس شیوه های پذیرفته شده تجزیه و تحلیل فنی تجزیه و تحلیل می کند. این شرایط کلیدی - که به عنوان اعلان های رویداد فنی تحویل داده می شوند - بینشی در مورد نقاط قوت صعودی و نقاط ضعف ابزارهای مالی ارائه می دهند. با بیش از پنجاه تکنیک تجزیه و تحلیل ، فناوری RECORIA امکان پوشش هزاران ابزار مالی را برای کشف فرصت ها و شناسایی ریسک فراهم می کند.

توجه داشته باشید که اطلاعات تجزیه و تحلیل فنی توسط RECOREA ، یک شخص ثالث مستقل و نه با وفاداری ارائه می شود. برای اطلاعات بیشتر به اطلاعات مهم در مورد محتوای شخص ثالث مراجعه کنید.

تجزیه و تحلیل فنی چیست؟

تجزیه و تحلیل فنی ارائه شده توسط شناخت بر جنبه های فنی و کمی به جای جنبه های اساسی یک امنیت فردی متمرکز است. تجزیه و تحلیل فنی از حرکات تاریخی قیمت سهام و فعالیت معاملات به عنوان پایه ای برای نتیجه گیری در مورد اینکه در کجا می توان قیمت را هدایت کرد ، استفاده می کند. براساس این فرضیه است که قیمت ها در روندهایی که تمایل به ادامه دارند حرکت می کنند تا زمانی که چیزی تغییر کند تا بر تراز عرضه و تقاضا برای سهام تأثیر بگذارد. این تغییرات را می توان با تجزیه و تحلیل تغییرات قبلی تشخیص داد ، به دنبال الگوهای مکرر که نشان دهنده روند قیمت است ، یا مناطقی از پشتیبانی و مقاومت را نشان می دهد که ممکن است در جهت قیمت تأثیر بگذارد. عملکرد گذشته هیچ گورنی از نتایج آینده نیست.

انواع مختلف الگوهای نمودار چیست؟

الگوهای به چهار کلاس گروه بندی می شوند:

الگوهای کلاسیک

گروهی از الگوهای که به طور معمول افق بیشتری از 12 روز دارند و دارای نوسانات قیمت مشخصی هستند که الگوهای متمایز را تشکیل می دهند. نامهای الگوی کلاسیک اغلب شکل شکل گیری را منعکس می کنند (دوتایی ، دوتایی پایین ، سر و شانه ها ، مثلث ادامه صعودی و غیره).

 • رویدادهای صعودی:
  • مثلث ادامه صعودی- عمل
  • مثلث پایین- bt
  • ادامه الماس- سی دی
  • گوه ادامه
  • الماس پایین
  • دوتایی
  • امواج الیوت (** فقط معامله گران فعال) - EW
  • پرچم
  • سر و شانه های پایین- HSB
  • Megaphone Bottom- MB
  • پنالتی
  • دور پایین- RB
  • مثلث ادامه متقارن- SCT
  • سه گانه
  • شکست وارونه- UB
  • مثلث ادامه نزولی- DCT
  • مثلث برتر- ttri
  • ادامه الماس- سی دی
  • گوه ادامه
  • الماس بالا
  • دوتایی
  • امواج الیوت (** فقط معامله گران فعال) - EW
  • پرچم
  • سر و شانه های بالا- HST
  • Megaphone Top- Mt
  • پنالتی
  • گرد
  • مثلث ادامه متقارن- SCT
  • TRIPLE TOP- TT
  • شکست نزولی- db

  شمعدان/الگوهای چند بار

  الگوهای شمعدانی/چند بار مانند آویزان کردن انسان و شکاف به شکل و رابطه میله های قیمت که یک یا چند روز معاملاتی متوالی را نشان می دهد ، بنا شده است. رویدادهای فنی تأیید می کنند که این الگوی در میله های قیمت شکل گرفته است. این رویدادها ممکن است حرکت احتمالی قیمت کوتاه مدت را نشان دهد ، یا پشتیبانی یا رد حرکت احتمالی قیمت پیشنهادی توسط الگوهای کلاسیک را نشان دهد. الگوهای شمعدان/چند بار اغلب مکمل تلقی می شوند.

  • رویدادهای صعودی:
   • Engulfing Line- el
   • بار فرسودگی- EB
   • سنگ قبرستان
   • چکش
   • داخل بار- ib
   • چکش معکوس- IH
   • جزیره پایین- ISB
   • نوار معکوس کلیدی- krb
   • خارج از بار
   • دو بار وارونه- tbr
   • Engulfing Line- el
   • بار فرسودگی- EB
   • سنگ قبرستان
   • آویزان
   • داخل بار- ib
   • جزیره برتر-
   • نوار معکوس کلیدی- krb
   • خارج از بار
   • STARTING STAR- SST
   • دو بار وارونه- tbr
   • شکاف
   • شکاف

   نوسان ساز

   نوسان سازها مبتنی بر فرمولهای ریاضی هستند که قیمت های تاریخی یا اخیر سهام را شامل می شوند.

   • رویدادهای صعودی:
    • گروههای بولینگر- BB
    • فهرست کانال کالا- CCI
    • سریع تصادفی- SF
    • Slow Stochastic- ss
    • KST کوتاه مدت- KST
    • kst- kst- kst
    • KST طولانی مدت
    • MACD
    • حرکت
    • شاخص قدرت نسبی- RSI
    • ویلیامز ٪ r- w ٪ r
    • گروههای بولینگر- BB
    • فهرست کانال کالا- CCI
    • سریع تصادفی- SF
    • Slow Stochastic- ss
    • KST کوتاه مدت - KST
    • kst- kst- kst
    • KST طولانی مدت
    • MACD
    • حرکت
    • شاخص قدرت نسبی- RSI
    • ویلیامز ٪ r- w ٪ r

    شاخص ها

    شاخص ها بر اساس محاسبات متوسط در حال حرکت است که نشان می دهد میانگین ارزش یک قیمت امنیت در طی یک دوره زمانی است. الگوهای شاخص شامل میانگین متقاطع دوتایی ، صلیب قیمت در حال حرکت به طور متوسط و میانگین متقاطع حرکت سه گانه است. میانگین حرکت به دلیل استفاده از اطلاعات تاریخی ، شاخص های عقب مانده است. آنها شما را "در پایین و خارج از بالا" قرار نمی دهند ، اما شما را در جایی بین و خارج می کنند. شاخص ها در الگوهای روند روند بهترین کار در جایی که یک صعود یا پایین آمدن محکم در آن باشد ، بهتر کار می کنند.

    • رویدادهای صعودی:
     • از قیمت های متوسط حرکت می کند- Mac
     • متقاطع متوسط دوتایی- DMAC
     • متقاطع متوسط حرکت سه گانه
     • از قیمت های متوسط حرکت می کند- Mac
     • متقاطع متوسط دوتایی- DMAC
     • متقاطع متوسط حرکت سه گانه

     چگونه می توانم رویدادها و الگوهای تحلیل فنی را در نمودار پیشرفته نمایش دهم؟

     می توانید منوی آنالیز فنی را انتخاب کنید که منوی روبان را با گزینه های زیر باز می کند: الگوهای و رویدادها ، پشتیبانی و مقاومت و متوقف می شود. لیست کامل و توضیحات کلیه ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی در بخش راهنمای RECOCKIA [LINK] ارائه می شود.

     الگوهای و رویدادها به طور معمول در داخل یا پایین تر از صفحه اصلی نمایش داده می شوند. نمونه هایی از الگوهای و رویدادها شامل MACD (حرکت متوسط همگرایی/واگرایی) و RSI (نشانگر قدرت نسبی) است. برای افزودن یک الگوی یا رویداد به نمودار خود ، منوی آنالیز فنی را از بالای پنجره نمودار انتخاب کنید. برای باز کردن پنجره الگوها و رویدادها بر روی نماد "+" کلیک کنید. در اینجا لیستی از تمام الگوهای و رویدادهای موجود را می توانید به نمودار شما اضافه کنید و می توانید با معیارهای متعدد ، جستجوی خود را محدود کنید.

     یک افق معاملاتی کوتاه ، میان مدت یا بلند مدت را انتخاب کنید.

     یک افق معاملاتی کوتاه ، میان مدت یا بلند مدت را انتخاب کنید.

     رویدادهای فنی و رویدادهای پیش بینی شده را که صعودی یا نزولی هستند مشاهده و انتخاب کنید.

     از الگوهای کلاسیک ، الگوهای شمعدانی و چند بار ، شاخص ها و نوسان سازها استفاده کنید تا به شما در شناسایی فرصت های تجارت کمک کند.

     بسیاری از الگوهای و رویدادها به شما امکان می دهند یک یا چند ورودی مربوطه را اصلاح کنید و به شما امکان می دهد نتایج را سفارشی کنید. هنگامی که یک الگوی یا رویداد انتخاب می شود ، پارامترهای پیش فرض در کادر پارامترهای مربوطه وارد می شوند.

     برای حذف یک الگوی یا رویداد از یک نمودار ، به سادگی کادر انتخاب مناسب را از منوی اصلی الگوها و رویدادها حذف کنید. همچنین می توانید الگوهای و رویدادها را از جعبه پارامتر خود نیز حذف کنید.

     برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الگوهای یا رویدادهای خاص ، می توانید توضیحات مفصلی را در بخش راهنمای "درک الگوهای و رویدادها" پیدا کنید. هنگامی که یک الگوی یا رویداد را به نمودار خود اضافه می کنید ، یک افسانه در بالای پنجره نمودار ظاهر می شود که مواردی را که در برگه مورد استفاده قرار می گیرد ، مشخص می کند.

     چگونه می توانم خطوط پشتیبانی و مقاومت را به نمودار پیشرفته اضافه کنم؟

     خطوط پشتیبانی و مقاومت در صفحه اصلی قیمت نمایش داده می شوند. این خطوط به صورت روزانه با استفاده از روشهای اختصاصی آنها بر اساس نزدیکی قبلی امنیت محاسبه می شود. برای افزودن خطوط پشتیبانی و مقاومت به نمودار خود ، منوی آنالیز فنی را از بالای پنجره نمودار انتخاب کنید. با کلیک بر روی نماد "=" منوی پشتیبانی و مقاومت باز می شود. هنگامی که این عملکرد را فعال می کنید ، خطوط مناسب به نمودار شما اضافه می شود و اطلاعات فنی مهمی را با توجه به سطوح کلیدی در امنیتی که در آن ترسیم می کنید ، در اختیار شما قرار می دهد.

     چگونه می توانم توقف ها را به نمودار پیشرفته اضافه کنم؟

     توقف ها نیز در صفحه اصلی قیمت نمایش داده می شوند. توقف ها نیز به صورت روزانه با استفاده از روشهای اختصاصی آنها بر اساس نزدیکی قبلی امنیت محاسبه می شوند. برای افزودن توقف به نمودار خود ، منوی آنالیز فنی را از بالای پنجره نمودار انتخاب کنید. با کلیک بر روی نماد "STOP SIGN" منوی Stops را باز می کند. هنگامی که این عملکرد را فعال می کنید ، [خطوط از دست دادن] با استفاده از محاسبه بر اساس قیمت بسته شدن روز قبل ، در سطح مناسب به نمودار شما اضافه می شود.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 30 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 5:37