جوانب مثبت و منفی NAFTA

ساخت وبلاگ

چرا شش مزیت آن از شش معایب آن فراتر است

کیمبرلی آمادئو با بیش از 20 سال تجربه در تجزیه و تحلیل اقتصادی و استراتژی تجارت ، متخصص اقتصاد و سرمایه گذاری در ایالات متحده و جهانی است. او رئیس وب سایت اقتصادی World Money Watch است. کیمبرلی به عنوان یک نویسنده برای تعادل ، بینشی در مورد وضعیت اقتصاد امروزی و همچنین وقایع گذشته که تأثیر ماندگار داشته است ، ارائه می دهد.

Erika Rasure ، بنیانگذار الهه Crypto است ، اولین جامعه یادگیری برای زنان برای یادگیری چگونگی سرمایه گذاری پول خود و خودشان در رمزنگاری ، blockchain و آینده مالی و دارایی های دیجیتال است. او یک درمانگر مالی است و در سطح جهانی به عنوان یک متخصص و متخصص و مربی موضوع cryptocurrency به رسمیت شناخته می شود.

هارون جانسون یک محقق و تحلیلگر داده/رسانه ای کیفی با بیش از پنج سال تجربه به دست آوردن ، تجزیه و ارتباط داده ها به مخاطبان مختلف است. وی از دانشگاه ادینبورگ ، یکی از 20 دانشگاه برتر جهان ، یک کارشناسی ارشد علوم در مردم شناسی اجتماعی دریافت کرد ، جایی که وی به مطالعه رسانه های نوظهور متمرکز شد.

Warehouse worker updating stock in a mobile app

تصاویر آلوارز / گتی

هنگامی که در سال 1993 تصویب شد ، توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی جامع ترین توافق نامه تجارت آزاد در جهان بود. این ایالات متحده ، کانادا و مکزیک را تحت پوشش قرار داد. در سال 2020 ، اقتصاد عضو آن تقریباً 26. 67 تریلیون دلار در تولید ناخالص داخلی تولید کرد.

NAFTA همچنین بحث برانگیز بود. سیاستمداران در مورد اینکه آیا مزایای توافق نامه تجارت آزاد از اشکالات آن پیشی گرفته است ، موافق نیستند. درباره این جوانب مثبت و منفی بیشتر بدانید.

غذای اصلی

 • برخی از تأثیرات مثبت NAFTA افزایش تجارت ، تولید اقتصادی ، سرمایه گذاری خارجی و قیمت بهتر مصرف کننده بود.
 • هنگامی که تولید کنندگان داخلی به مکزیک با دامنه پایین تر نقل مکان کردند ، مشاغل ایالات متحده از بین رفتند ، که این امر همچنین دستمزدها را در کارخانه های تولیدی ایالات متحده سرکوب می کرد.
 • مذاکرات NAFTA در سال 2018 منجر به توافق نامه ایالات متحده و مکزیک-کانادا (USMCA) شد که در ژوئیه سال 2020 به اجرا درآمد. USMCA به موضوعات قرن بیست و یکم مانند تجارت دیجیتال و محیط زیست می پردازد.

جوانب مثبت و منفی NAFTA

افزایش تولید اقتصادی

سرمایه گذاری مستقیم خارجی

به هزینه دولت کمک کرد

کشاورزان خارج از تجارت

شرایط کار ضعیف تری

کاهش ایمنی کامیون

جوانب مثبت توضیح داد

براساس گزارش خدمات تحقیقاتی کنگره که در سال 2017 تهیه شده است ، NAFTA شش مزیت اصلی دارد.

 • افزایش تجارت: NAFTA بیش از سه برابر تجارت بین کانادا ، مکزیک و ایالات متحده پس از تصویب آن. این توافق تعرفه ها را کاهش و از بین برد.
 • افزایش تولید اقتصادی: تجارت بیشتر باعث افزایش تولید اقتصادی می شود. کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده دریافت که اجرای کامل NAFTA رشد ایالات متحده را تا 0. 5 ٪ در سال افزایش می دهد.
 • مشاغل ایجاد شده: رشد قوی تر NAFTA باعث ایجاد مشاغل شد. براساس گزارش سال 2010 ، توافق نامه های تجارت آزاد ایالات متحده - سهم شیر از NAFTA - به طور مستقیم از 5. 4 میلیون شغل پشتیبانی می کند. تجارت با این کشورها نیز از 17. 7 میلیون شغل پشتیبانی کرده است.(FDI): این نوع سرمایه گذاری بیش از سه برابر است. ایالات متحده FDI در مکزیک را از 15. 2 میلیارد دلار در سال 1993 به 104. 4 میلیارد دلار در سال 2012 افزایش داد و از 69. 9 میلیارد دلار در کانادا در سال 1993 به 352. 9 میلیارد دلار در سال 2015. مکزیک در مدت زمان مشابه سرمایه گذاری در ایالات متحده را با 1،283 ٪ افزایش داد ، در حالیFDI کانادا 911 ٪ افزایش یافته است.
 • قیمت پایین: NAFTA قیمت ها را پایین آورد. واردات نفتی ایالات متحده از مکزیک هزینه کمتری دارد زیرا NAFTA از شر تعرفه خلاص شد. این باعث کاهش اعتماد به نفس آمریکا به نفت از خاورمیانه شد. نفت کم هزینه به معنای پایین آمدن قیمت گاز است. این هزینه های کمتری برای زندگی از جمله پایین آمدن قیمت مواد غذایی ایجاد می کند.
 • به هزینه های دولت کمک کرد: NAFTA به هزینه های دولت کمک کرد. قراردادهای دولتی هر کشور در هر سه کشور عضو در دسترس تأمین کنندگان قرار گرفت. این باعث افزایش رقابت و کاهش هزینه ها شد.

منفی توضیح داد

 • ضررهای شغلی: تخمین های خاص حاکی از آن است که منجر به خسارت شغلی شده است. گزارش سال 2011 از موسسه سیاست اقتصادی از دست دادن 682. 900 شغل تخمین زده است. کالیفرنیا ، نیویورک ، میشیگان و تگزاس جزو سخت ترین ایالت ها بودند. گرچه سودهای برآورد شده شغلی از آن گمشده فراتر رفته است ، برخی از صنایع به ویژه تحت تأثیر قرار گرفتند. این موارد شامل صنایع ساخت ، خودرو ، نساجی ، رایانه و لوازم خانگی بود.
 • دستمزدهای پایین: مهاجرت شغلی دستمزد سرکوب شده است. شرکت ها تهدید کردند که به مکزیک نقل مکان می کنند تا کارگران را از پیوستن به اتحادیه ها باز دارد. بدون اتحادیه ها ، کارگران نتوانستند برای دستمزد بهتر معامله کنند. این استراتژی چنان موفقیت آمیز بود که در بسیاری از صنایع به روش عملیاتی استاندارد تبدیل شد.
 • کشاورزان خارج از تجارت: NAFTA کشاورزان مکزیکی را از کار خود خارج کرد. این امر به محصولات مزرعه یارانه ای دولت آمریكا به مکزیک اجازه می داد. کشاورزان محلی نتوانستند با قیمت های یارانه ای رقابت کنند. در نتیجه ، برخی از آمار تخمین می زنند که 1. 3 میلیون کشاورز از کار خارج شده اند. گرچه NAFTA به معنای ایجاد مشاغل با دستمزد بالا در مکزیک بود که مهاجرت کاهش می یابد ، مهاجرت مکزیکی به ایالات متحده از سال 1994 تا 2000 79 ٪ افزایش یافته است. رکود اقتصادی این رقم را به 6. 9 میلیون نفر در سال 2007 رساند. در سال 2017 ، به 4. 9 رسید. میلیون ، تقریباً دو برابر در جایی که قبل از NAFTA بود.
 • شرایط کار ضعیف تر: کشاورزان بیکار مکزیکی در برنامه های ماکیلادورا به کار خود در شرایط عادلانه رفتند. Maquiladora جایی است که شرکت های متعلق به ایالات متحده کارگران مکزیکی را در نزدیکی مرز به کار می گیرند. آنها ارزان قیمت محصولات را برای صادرات به ایالات متحده جمع می کنند. اشتغال در ماکیلادوراس در سال 2006 به 1. 2 میلیون نفر رسید.
 • آسیب های زیست محیطی: شرکت های آمریکایی محیط مکزیک را برای پایین نگه داشتن هزینه ها تخریب کردند. تجارت تجاری در مکزیک از کودهای بیشتری و سایر مواد شیمیایی استفاده می کرد. این افزایش سطح آلودگی است. کشاورزان روستایی مجبور به ماندن در تجارت شدند و این باعث افزایش نرخ جنگل زدایی شد. این جنگل زدایی به گرم شدن کره زمین کمک می کند.
 • کاهش ایمنی کامیون: NAFTA به کامیون های مکزیکی اجازه دسترسی به ایالات متحده را داد. کامیون های مکزیکی مطابق با استانداردهای ایمنی مانند کامیون های آمریکایی نگهداری نمی شوند. این ماده به تأخیر افتاده و هرگز به طور کامل اجرا نشده است ، اگرچه ایالات متحده برنامه آزمایشی را برای کامیون های مکزیکی برای فعالیت در ایالات متحده به طور موقت ارائه داد.

آیا جوانب مثبت NAFTA از منفی های آن بالاتر است؟

مضرات NAFTA قابل توجه است. آیا چیزی می تواند از دست دادن کل صنایع در نیویورک یا میشیگان توجیه کند؟بدرفتاری کارگران در برنامه ماکیلادورا و آسیب شدید زیست محیطی نیز اشکالاتی اساسی است.

با این حال ، از دیدگاه کاملاً اقتصادی ، NAFTA می تواند یک موفقیت تلقی شود. بدون آن ، تأثیر رقابت از اقتصادهای رو به رشد اتحادیه اروپا یا چین می تواند حادتر شود. اکنون این مهم است که هر دو منطقه تجاری به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان از ایالات متحده بالاتر از ایالات متحده قرار بگیرند.

لیستطرفدارانمنفی
تجارتافزایش یافت
شغل ها5 میلیون شغل ایالات متحده ایجاد کرد682. 900 شغل تولیدی ایالات متحده در برخی ایالت ها گم شده است
دستمزددستمزد متوسط افزایش یافته استبرخی از دستمزدها سرکوب شدند
مهاجرتمکزیکی ها را مجبور به عبور غیرقانونی از مرز کردند
کارگراناتحادیه های ایالات متحده در حالی که از کارگران مکزیکی مورد سوء استفاده قرار گرفتند ، اهرم را از دست دادند
محیطکانادا از مزارع شیل سوء استفاده کرد و جنگل زدایی مکزیکی افزایش یافت
روغندر ایالات متحده هزینه کمتری دارداقتصاد مکزیک بهبود یافته
غذاهزینه های ایالات متحده پایین تر استکشاورزان مکزیکی از کار خارج شدند
خدماتصادرات امور مالی و مراقبت های بهداشتی ایالات متحده افزایش یافته استشرکت های مکزیکی را از کار خود خارج کنید
FDIافزایش یافت
هزینه های دولتمناقصه رقابتی بیشتر در قراردادهای دولتی

ارزیابی ارزش NAFTA یک سؤال آسان یا ساده نیست. با این حال ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که توافق نامه های تجارت آزاد یک ضرورت برای ایالات متحده است. آنها به ایالات متحده کمک می کنند تا در دنیای جهانی تر رقابت کنند.

توافق نامه ایالات متحده و مکزیک-کانادا

ایالات متحده ، مکزیک و کانادا در تاریخ 30 سپتامبر 2018 NAFTA را مجدداً مورد بحث و گفتگو قرار دادند. توافق نامه جدید به عنوان توافق نامه ایالات متحده و مکزیک-کانادا (USMCA) نامیده می شود. این قانون توسط قوه مقننه هر کشور تصویب شده است.

مکزیک اولین کسی بود که در سال 2019 این توافق نامه را تصویب کرد. کنگره ایالات متحده این توافق نامه را در اواسط ژانویه 2020 تصویب کرد. دونالد ترامپ رسما آن را در 29 ژانویه 2020 امضا کرد. کانادا آن را در 13 مارس 2020 تصویب کرد.

دولت ترامپ دوباره مذاکره کرد و قصد داشت کسری تجاری بین ایالات متحده و مکزیک را کاهش دهد. معامله جدید تا حد زیادی شبیه NAFTA است. قوانین جدیدی وجود دارد ، هرچند ، در هفت زمینه:

 • مالکیت معنوی
 • تجارت دیجیتالی
 • ارزش حمل و نقل DE Minimis (ارزش کالاهایی که می توانند بدون وظایف گمرکی معامله شوند)
 • خدمات مالی
 • واحد پول
 • نیروی کار (از جمله الزامی که حداقل 40 ٪ از محتوای اتومبیل توسط کارگرانی که حداقل 16 دلار در ساعت درآمد دارند) ساخته شود)
 • محیط زیست (پرداختن به قاچاق غیرقانونی حیات وحش ، چوب و ماهی)

سوالات متداول (سؤالات متداول)

هدف NAFTA چیست؟

NAFTA برای کاهش هزینه های تجارت و افزایش سرمایه گذاری در بین سه کشور آمریکای شمالی طراحی شده است. هدف نهایی آن این بود که آمریکای شمالی را در صحنه جهانی رقابتی تر کند.

کدام رئیس جمهور ایالات متحده NAFTA را به قانون امضا کرد؟

رئیس جمهور جورج H. W. بوش در ابتدا NAFTA را در دسامبر 1992 تصویب کرد. رئیس جمهور بیل کلینتون رسماً آن را در 8 دسامبر 1993 امضا کرد.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 33 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:18