گزاره ارزش منحصر به فرد بیت کوین

ساخت وبلاگ

چکیده: در این قطعه ، ما این سؤال را بررسی می کنیم "بیت کوین برای چیست؟"نتیجه می گیریم که نه پرداخت کم هزینه ، مقاومت سانسور و نه پرداخت های دیجیتال به ویژه به خودی خود قانع کننده نیستند. با این حال ، ترکیب پول مقاوم در برابر سانسور با امکان استفاده از پول به صورت الکترونیکی منجر به مجموعه ای جالب از خصوصیات می شود.

بررسی اجمالی

در اکوسیستم بیت کوین در مورد آنچه بیت کوین برای آن چیست ، بحث و بحث قابل توجهی صورت گرفته است. آیا بیت کوین باید نوعی طلای دیجیتالی با یک مجموعه قاعده قوی و شبکه انعطاف پذیر باشد ، به عنوان اولویت ها یا باید بیت کوین در درجه اول یک سیستم پرداخت متمرکز بر هزینه های معامله پایین تلقی شود؟

البته بیشتر افراد دوست دارند که بیت کوین در هر دو منطقه برتری داشته باشد و در طولانی مدت ، بیت کوین ممکن است بتواند این کار را انجام دهد. با این حال ، بحث Blocksize باعث ایجاد شکاف در جامعه شد که در مورد آن باید اولویت در اجرای کوتاه و متوسط باشد.

سه ویژگی اصلی سیستم پول و پرداخت وجود دارد:

 1. هزینه معاملات کم و معاملات سریع ،
 2. مقاومت در برابر سانسور ، و
 3. توانایی معامله الکترونیکی.

می توان هنگام تصمیم گیری در مورد کدام نوع پول و مجموعه ای از ویژگی هایی که هر انتخاب ارائه می دهد ، انتخاب های مختلفی انجام دهد. ما به این نکته می پردازیم که بیت کوین باید خود را موقعیت کند ، به گونه ای که ممکن است بتواند گزینه ای منحصر به فرد را ارائه دهد.

1. هزینه معاملات پایین

هزینه های پایین معامله و قابلیت استفاده به وضوح نقطه اصلی فروش بیت کوین بوده است. به عنوان مثال بیت کوین نسبت به بسیاری از سیستم های انتقال بین المللی بانکی بین المللی و وسترن اتحادیه ، هزینه های معامله کمتری داشته است. یک تجربه کاربری ساده برای فرزندخواندگی مهم است و این ترس وجود دارد که اگر پذیرش کاربر خیلی کند باشد ، ممکن است بیت کوین به راه حل های پرداخت های جایگزین ، یا سیستم های متمرکز سنتی یا توکن های مبتنی بر اثبات توزیع جایگزین مانند اتریوم از دست بدهد.

اگرچه بیت کوین ارزان تر و شاید استفاده از برخی از گزینه های متمرکز آسان تر باشد ، در بسیاری موارد گزینه های متمرکز سریعتر و ارزان تر از بیت کوین هستند. به عنوان مثال ، در بسیاری از کشورهای اروپای غربی ، نقل و انتقالات بین بانکی داخلی داخلی هم رایگان و هم فوری است. در چین ، علی بابا (بابا ایالات متحده) و Tencent (700 HK) راه حل های پرداخت سریع ، ساده و ارزان را ارائه می دهند. گفته می شود Tencent می تواند 200000 معاملات در ثانیه را انجام دهد ، بسیار فراتر از آنچه بیت کوین می تواند به دست آورد.

برخی ممکن است این پیشنهادات را خطری برای بیت کوین بدانند در حالی که برخی دیگر این را به عنوان نبرد بیت کوین همیشه از دست می دهند. با این حال ، پرداخت های سریع و رایگان در حال حاضر در دسترس همه افراد جهان نیست ، بنابراین بیت کوین هنوز هم می تواند یک طاقچه مفید را پر کند. با این حال ، آیا ساختن بیت کوین بر اساس این فرض که ارائه دهندگان سنتی پرداخت ، هرگز پرداخت های فوری و رایگان را ارائه نمی دهند ، واقعاً پایدار است؟

یک پنجره فروشگاه گزینه های مختلف پرداخت الکترونیکی از جمله Alipay ، WeChat Pay و Apple Pay را نشان می دهد.(منبع: تحقیقات Bitmex)

2. پول بدون اجازه و سانسور

سایر اعضای جامعه بیت کوین سایر ویژگی های دیگر را قبل از هزینه های پایین در اولویت قرار می دهند. این اغلب به عنوان "مقاومت سانسور" مشخص می شود ، اما در واقع ممکن است به طیف وسیعی از خصوصیات مرتبط اشاره کند. جنبه های اصلی این ویژگی ها عبارتند از:

 • امکان استفاده از سیستم بدون درخواست مجوز ،
 • ناتوانی دولت یا سایر مقامات در مسدود کردن پرداخت ها ،
 • ناتوانی مقامات در معکوس پرداخت ها ، و
 • مقاومت در برابر کل سیستم خاموش است.

با این حال ، دقیقاً مانند مورد استفاده از هزینه های پایین معامله که در بالا توضیح داده شد ، این خصوصیات نیز منحصر به فرد نیستند. پول نقد فیزیکی (یادداشت ها و سکه ها) نیز این ویژگی ها را دارند که دوباره بیت کوین به ظاهر بی فایده است. پول نقد فیزیکی نه تنها این ویژگی ها را دارد ، بلکه آنها را به مراتب بیشتر از بیت کوین دارد. Cash همچنین دارای ویژگی های دیگری است که بیت کوین نمی تواند ارائه دهد ، مانند امکان معامله در هنگام عدم دسترسی به شبکه های ارتباطی یا بدون دستگاهی مانند تلفن هوشمند.

لازم به ذکر است که بیت کوین در اینجا ممکن است یک ویژگی جالب داشته باشد که پول نقد فیزیکی ندارد: مقاومت سانسور قوانین سیستم پولی به طور کلی. کاربران نهایی بیت کوین ممکن است توانایی اجرای کلیه قوانین سیستم را داشته باشند ، که برای پول نقد فیزیکی نمی توان گفت. این امر برخی از خصوصیات جالب ، مانند کلاه عرضه 21 میلیون یا جلوگیری از سایر سیاستهای تورمی را تضمین می کند - به عنوان گزینه ای برای پول نقد فیزیکی در دسترس نیست. از این نظر ، می توان گفت که بیت کوین از نظر ویژگی های پولی خود بیشتر شبیه "طلا دیجیتال" است.

موارد استفاده از پول مقاوم در برابر سانسور

این ویژگی های مقاوم در برابر سانسور گاهی اوقات با فعالیت غیرقانونی ، به اصطلاح بازار سیاه یا بازار خاکستری همراه است. اگرچه البته بسیاری از موارد استفاده قانونی برای مقاومت در برابر سانسور وجود دارد - به عنوان مثال ، عدم اعتماد به شریک زندگی خود در معامله یا هزینه های بالای مرتبط با اجرای پرداخت در حوزه های قضایی متعدد.

استفاده از بازار سیاه می تواند شامل مواردی مانند فرار مالیاتی ، پولشویی ، معاملات غیرقانونی مواد مخدر ، خدمات جنسی ، فروش سلاح های غیرقانونی ، رشوه خواری و جرم سازمان یافته باشد. استفاده از بازار خاکستری ممکن است کالاها و خدمات قانونی باشد که به روشی غیرمجاز فروخته می شود. معاملات بازار گری می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حواله به یا از کشوری که نوعی کنترل سرمایه را تحمیل می کند.
 • فردی که در معرض ظلم سیاسی است که استفاده از بودجه آنها را محدود می کند.
 • خرید محصولات یا خدمات از یک قیمت پایین تر یا منطقه جایگزین بدون رضایت تنظیم کننده ، تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات مانند داروسازی ، الکترونیک مصرفی یا خدمات مقاله در مقاله.
 • کمکهای مالی به یک دلیل حساس سیاسی ؛
 • فروش اتومبیل بدون ثبت نام مناسب ؛
 • فروش غیرمجاز مطالب دارای حق چاپ مانند کتابهای درسی ؛
 • نرم افزار رایانه یا محتوای دیجیتالی که بدون مجوز صحیح فروخته می شود.
 • معاملات غیرمجاز در سهام و سهام در بازار OTC ؛
 • مشارکت در قمار آنلاین یا پوکر بدون برآورده کردن الزامات نظارتی ؛
 • بلیط های رویداد که به دلیل نقض شرایط چاپ شده بر روی بلیط فروخته می شوند.
 • فروش امتیازات وفاداری هواپیمایی در بازار ثانویه ؛
 • استفاده از سیستم های تجارت الکترونیکی آنلاین یا فن آوری های پرداخت موبایل در فروشگاه ، بدون اینکه پیر شود تا روابط بانکی لازم داشته باشد.
 • یک زن با استفاده از سیستم های تجارت الکترونیکی آنلاین در یک محیط فرهنگی که در آن از نظر اجتماعی برای زنان غیرقابل قبول است.
 • پرداخت برای خدمات اساسی مانند نگهداری از کودک بدون ثبت نام برای مالیات فروش یا اشتغال.
 • پرداخت به یک بچه نگهدار که وضعیت مهاجرت نامناسب دارد. وت
 • پرداخت از خدمات اطلاعاتی به آگاهان.

این مثالها ممکن است این استفاده را تا حدودی بحث برانگیز ایجاد کند و بسیاری ممکن است فکر کنند که به دلیل عدم تقاضای این کالاها و خدمات ممکن است صعودی محدود باشد. به نظر ما ، تقاضای قابل توجهی برای این نوع استفاده وجود دارد ، در واقع برخی تخمین می زنند که این نوع فعالیت ها بسته به نحوه اندازه گیری آن ، بخش قابل توجهی از فعالیت اقتصادی جهانی را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، یک گزارش صندوق بین المللی پول در سال 2002 تخمین زده است که اقتصاد زیرزمینی به ترتیب 15 ٪ و 40 ٪ از فعالیت های اقتصادی در OECD و کشورهای در حال توسعه را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این ، همانطور که در بالا توضیح دادیم ، بیت کوین در اینجا چیز جدیدی ارائه نمی دهد. پول نقد فیزیکی در حال حاضر دارای ویژگی هایی است که آن را برای این سناریوها ایده آل می کند و در واقع نسبت به بیت کوین نسبت به مقاومت در برابر سانسور دارای ویژگی های برتر است. یکی از تفاوت های کلیدی فرهنگی این است که پول نقد فیزیکی در حال حاضر عمیقاً در جامعه تعبیه شده است ، در حالی که بیت کوین نسبتاً جدید است و این امر به طور بالقوه بحث برانگیز تر است.

HSBC UK به کاربران نیاز دارد تا بیش از 18 سال داشته باشند تا بتوانند کارت اعتباری را کسب کنند. سیستم های کارت اعتباری به طور معمول به عنوان لایه پایه برای فن آوری های پرداخت موبایل استفاده می شوند ، بنابراین برخلاف پول نقد که بدون اجازه است ، اغلب برای افراد زیر 18 سال غیرقابل دسترسی هستند.(منبع: HSBC)

3. پرداخت های الکترونیکی

همانطور که وارد عصر دیجیتال می شویم ، یکی از ویژگی های پول همه آنها را برطرف می کند: امکان استفاده از پول به صورت الکترونیکی ، به گونه ای که می توان از آن از طریق اینترنت یا دستگاه تلفن همراه استفاده کرد. سیستم های ارتباطی الکترونیکی به بخش های جدایی ناپذیر از فرهنگ ما تبدیل شده اند و بنابراین امکان استفاده از پول برقی یک ویژگی فوق العاده قدرتمند است.

با این حال ، بیت کوین مطمئناً در اینجا چیز جدیدی ارائه نمی دهد. سیستم های پرداخت مبتنی بر اینترنت که توسط رابط های رایانه ای کنترل می شوند ، سالها برای ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا وجود داشته است. اخیراً ، گزینه های موجود در این زمینه به سرعت در حال بهبود است و سیستم های پرداخت تلفن همراه کشش قابل توجهی را به دست می آورند.

ارزیابی ترکیب این سه ویژگی

پس از خواندن این موضوع ، ممکن است نتیجه بگیرد که بیت کوین هیچ ویژگی منحصر به فردی ندارد. این تا حدی صادق است - اما گزاره ارزش اصلی بیت کوین ترکیبی منحصر به فرد از خصوصیات فوق است ، یعنی داشتن مقاومت سانسور و یک سیستم معامله الکترونیکی. این ظرافت می تواند درک ارزش بیت کوین را دشوار کند و در نتیجه شک و تردید قابل توجهی در هنگام اولین بار در موضوع ایجاد می شود.

جدول زیر با هدف نشان دادن سه ویژگی کلیدی مورد بحث در این قطعه است. ما دو استراتژی جایگزین برای بیت کوین را تشریح می کنیم ، یکی اولویت بندی هزینه های معامله کم و دیگری اولویت بندی مقاومت سانسور. این تجزیه و تحلیل بسیار ساده است ، با فرض اینکه یک انتخاب باینری بین یکی یا دیگری وقتی واقعیت بسیار ظریف تر است ، اما هنوز هم نکته ای را بیان می کند.

هنگام انتخاب اولویت بندی هزینه های پایین ، جعبه های تیک داده شده در جدول زیر با آنهایی که برای سیستم های پرداخت الکترونیکی سنتی تیک زده می شوند ، یکسان هستند ، که در حال حاضر می تواند هم هزینه های پایین و هم پرداخت های الکترونیکی را ارائه دهد. با این حال ، تمرکز بر مقاومت در برابر سانسور مجموعه ای منحصر به فرد از جعبه ها را نشان می دهد ، به این معنی که بیت کوین مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد را ارائه می دهد که توسط هیچ یک از سیستم های رقیب قابل ارائه نیست. هیچ سیستم پولی یا پرداخت دیگری قادر به ارائه مقاومت سانسور و پرداخت الکترونیکی نیست. بنابراین ، هرچند که از نظر حیاتی از هزینه های پایین معامله ارزش قائل هستیم ، انتخاب هوشمند ممکن است اولویت بندی استراتژی باشد که بی نظیر ترین ترکیب ویژگی ها را فراهم می کند. این می تواند به معنای انتخاب مقاومت در برابر سانسور باشد نه اینکه روی آنچه به نظر می رسد فوراً مفیدترین نیاز است ، تمرکز کنید.

 

امکان ارائه هزینه معاملات کمامکان ارائه ویژگی های نوع مقاوم در برابر سانسورتوانایی معامله الکترونیکی
پول نقد فیزیکی
سپرده بانکی/سیستم های پرداخت الکترونیکی سنتی
بیت کوین (اولویت: هزینه های پایین)
بیت کوین (اولویت: مقاومت سانسور)

البته ، بیت کوین هنوز هم نیاز به نیاز به هزینه های کم و مقاومت سانسور دارد و امیدوارم که بتواند به هر دو ، شاید با فناوری جدید برسد. در میان مدت یا طولانی مدت ، شاید هر سه جعبه در جدول فوق قابل تیک باشد.

نتیجه

نکته بیت کوین ارائه ویژگی هایی است که به طور سنتی فقط در هنگام استفاده از پول نقد فیزیکی در دسترس است ، اما به صورت الکترونیکی ، مناسب برای عصر دیجیتال: "یک سیستم نقدی الکترونیکی". این یک دوگانگی کاذب است که باور کنیم ما بین "طلای دیجیتال" و یک سیستم از نوع نقدی با انتخابی روبرو هستیم. بیت کوین را می توان ترکیبی از طلای دیجیتال ، پول نقد فیزیکی و سیستم های پرداخت الکترونیکی سنتی در نظر گرفت.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 83 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:17