سرقت رمزنگاری در حال افزایش است. در اینجا نحوه انجام جنایات آمده است ، و چگونه می توانید از خود محافظت کنید

ساخت وبلاگ

Aaron M. Lane برای مرکز نوآوری Blockchain دانشگاه RMIT کار می کند و دارای موقعیت های تحقیقاتی افتخاری در مرکز UCL برای فناوری های Blockchain و دانشگاه الوهیت است. هارون عضو کمیته تجارت دیجیتال شورای حقوق استرالیا است. هارون همچنین مشاور ویژه ای در موسسه حقوقی Duxton Hill است که در مورد موضوعات مربوط به cryptocurrency توصیه می کند.

شرکای

دانشگاه RMIT بودجه را به عنوان شریک استراتژیک مکالمه AU تأمین می کند.

اخبار یک شبه سرقت احتمالی بیش از 326 میلیون دلار (457. 7 میلیون دلار) از نشانه های اتریوم از یک پل blockchain (که دو blockchain را به هم متصل می کند ، پدیدار شد.

جای تعجب نیستجرم رمزنگاری در حال افزایش است - به ویژه از زمان شروع همه گیر. چگونه این جنایات مرتکب شده است؟و چه کاری می توانید انجام دهید تا جلوتر از کلاهبرداران بمانید؟

سرقت مستقیم در مقابل کلاهبرداری

دو روش اصلی وجود دارد که جنایتکاران به دست می آورند: سرقت مستقیم آن ، یا استفاده از یک طرح برای فریب مردم در تحویل آن.

در سال 2021 ، جنایتکاران رمزنگاری به طور مستقیم با توجه به Chainalysis رکورد 3. 2 میلیارد دلار آمریکا (4. 48 میلیارد دلار) به ارزش رمزنگاری کردند. این یک افزایش پنج برابر از سال 2020 است. اما طرح ها همچنان به سرقت آشکار ادامه می دهند و به کلاهبرداران این امکان را می دهند تا 7. 8 میلیارد دلار (10. 95 میلیارد دلار) ارزش رمزنگاری را از قربانیان مظنون فریب دهند.

Crypto Crime یک شرکت در حال رشد است. ظهور اقتصاد رمزنگاری و امور مالی غیر متمرکز (یا DEFI) ، همراه با قیمت رمزنگاری در سال 2021 ، فرصت های پرسود را به مجرمان در اختیار مجرمان قرار داده است.

داده های استرالیا روندهای جهانی را تأیید می کنند. کمیسیون مصرف کننده و رقابت استرالیا گزارش داد که بیش از 26 میلیون دلار در کلاهبرداری های مربوط به رمزنگاری در سال 2020 از 1985 گزارش از دست رفته است. در ماه دسامبر ، پلیس فدرال گفت که ضررهای کلاهبرداری رمزنگاری ABC برای سال 2021 از 100 میلیون دلار فراتر رفته است. این علیرغم این است که بسیاری از حوادث احتمالاً گزارش نشده اند ، غالباً به دلیل خجالت قربانیان.

سرقت از مبادلات

بیشتر مصرف کنندگان cryptocurrency را از مبادله دریافت می کنند. این شامل باز کردن حساب و واریز ارز ، مانند دلار استرالیا ، قبل از تبدیل آن به یک رمزنگاری منتخب است.

به طور معمول cryptocurrency در "کیف پول نگهبانی" برگزار می شود. این بدان معناست که به حساب مصرف کننده اختصاص داده شده است ، اما کلیدهای خصوصی که کنترل رمزنگاری را کنترل می کنند توسط مبادله برگزار می شود. به عبارت دیگر ، مبادله رمزنگاری را از طرف مصرف کننده ذخیره می کند.

اما درست همانطور که یک بانک تمام سپرده های خود را به صورت نقدی نگه نمی دارد ، یک مبادله فقط به اندازه کافی رمزنگاری در کیف پول "داغ" (متصل به اینترنت) برای تسهیل معاملات مشتری خواهد بود. برای امنیت ، باقیمانده در کیف پول "سرد" (به اینترنت وصل نشده است) نگه داشته می شود.

با این حال ، بر خلاف یک بانک ، دولت در صورت عدم فشار مبادله ، طرح مطالبات مالی برای تضمین سپرده های رمزنگاری را ندارد.

هک Bitmart اخیر یک داستان هشدار دهنده است. در تاریخ 4 دسامبر ، این مبادله اعلام کرد که "نقض امنیتی در مقیاس بزرگ" را شناسایی کرده است که منجر به سرقت در حدود 150 میلیون دلار (210. 6 میلیون دلار) دارایی های رمزنگاری شده از کیف پول های داغ می شود.

Bitmart به طور موقت برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد و بعداً قول داد كه از "بودجه خود برای پوشش این حادثه و جبران كاربران آسیب دیده" استفاده می كند. هنوز مشخص نیست که این اتفاق چه اتفاقی خواهد افتاد ، با گزارش CNBC در ژانویه که مشتریان هنوز قادر به دسترسی به رمزنگاری خود نبودند. Bitmart اولین مبادله ای نبود که هک شد ، و این آخرین نخواهد بود.

به همین ترتیب ، در صورت عدم موفقیت مبادله به دلایل تجاری ، به جای سرقت ، مصرف کنندگان ممکن است با ضرر باقی بمانند. استرالیایی ها در ماه دسامبر هنگامی که انحلال دهندگان بر سر تبادل تبادل ملبورن منصوب شدند ، از بین رفتند.

یکی از راه های مصرف کنندگان می تواند خود را از سرقت مبادله یا ورشکستگی محافظت کند ، انتقال رمزنگاری خود از مبادله به یک کیف پول نرم افزاری (یک برنامه ایمن نصب شده بر روی رایانه یا تلفن هوشمند) یا یک کیف پول سخت افزاری (دستگاه سخت افزاری که می تواند از آن جدا شودرایانه و اینترنت).

Cryptocurrency تحت کنترل مستقیم شما خواهد بود. اما هشدار داده می شود ، اگر کلیدهای خصوصی خود را از دست دادید ، رمزنگاری خود را از دست می دهید.

انواع کلاهبرداری

با استفاده از آخرین نسخه ACCC از کتاب کلاهبرداری کوچک سیاه ، انواع کلاهبرداری زیر معمولاً در فضای cryptocurrency مشاهده می شود ، جایی که کلاهبردار شخصاً به هدف شناخته نمی شود:

کلاهبردار ایمیل های ناخواسته ای را ارسال می کند که از جزئیات ورود به سیستم شخصی درخواست می کند ، که می تواند برای سرقت رمزنگاری استفاده شود. از طرف دیگر ، آنها ممکن است در ازای سپرده "جوایز" یا "پاداش" ارائه دهند.

کلاهبردار وب سایتی ایجاد می کند که شبیه به یک بستر تجاری مشروعیت سرمایه گذاری است. این ممکن است یک نسخه کلاهبرداری از یک تجارت واقعی یا یک شخص کاملاً جعلی باشد. آنها حتی ممکن است تبلیغات جعلی را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و با تأیید مشهور جعلی ارسال کنند. در آخرین اخبار ، اندرو "Twiggy" ، بزرگان میلیاردر ، فارست ، دادرسی کیفری علیه متا (قبلاً فیس بوک) را به دلیل اجازه تبلیغات کلاهبرداری با استفاده از تصویر خود آغاز کرده است.

عملیات پیچیده تر دارای چندین کلاهبرداری است که از طریق ایمیل و تماس با قربانیان تماس می گیرند تا تصور کنند که یک سازمان مشروع است. پس از انجام سپرده های cryptocurrency ، قربانیان ممکن است بتوانند در سکوی جعلی "تجارت" کنند اما نمی توانند درآمد فرضی خود را پس بگیرند. تاکتیک های تأخیر شامل درخواست سپرده های بیشتر برای هزینه یا مالیات است.

کلاهبردار یک پروفایل جعلی ایجاد می کند و با قربانیان در یک برنامه یا وب سایت دوست یابی مطابقت دارد. آنها ممکن است برای کمک به آنها در مورد بحران شخصی ، مانند نیاز به جراحی ، از آنها کمک مالی کنند. یا ممکن است آنها بگویند که آنها در حال تجارت cryptocurrency هستند و هدف را برای درگیر شدن تشویق می کنند و قربانی را به کلاهبرداری سرمایه گذاری سوق می دهند ، همانطور که در بالا توضیح داده شد.

اگر یک قربانی قبلاً حساب تبادل رمزنگاری نداشته باشد ، کلاهبرداران نیز ممکن است آنها را در مورد نحوه باز کردن یکی از آنها مربی کنند. برخی از قربانیان را در نصب نرم افزار دسترسی از راه دور در رایانه خود گمراه می کنند و دسترسی مستقیم به کلاهبرداری به حساب بانکی یا حساب مبادله خود را به شما اعطا می کنند.

چالش های عملی

در محیط جنایات رمزنگاری ، چالش های حقوقی عملی وجود دارد. در حالی که گزارش کلاهبرداری می تواند در ارائه داده ها و اطلاعات برای تنظیم کننده ها و اجرای قانون مفید باشد ، بعید است که منجر به بازیابی بودجه شود.

انجام اقدامات حقوقی مدنی نیز ممکن است ، اما شناسایی عاملان دشوار است. از آنجا که cryptocurrency از نظر ماهیت بسیار جهانی و غیرمتمرکز است ، پرداخت ها اغلب به احزاب خارج از استرالیا انجام می شود.

بنابراین پیشگیری از درمان ساده تر است. راه اصلی برای جلوگیری از کلاهبرداری این است که اطمینان حاصل کنید که دقیقاً می دانید با چه کسی سر و کار دارید ، از طریق یک مبادله معتبر معامله کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام کانال هایی که از آن عبور می کنید تأیید می شود. اگر یک پیشنهاد خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد ، تقریباً مطمئناً چنین است.

مقررات در افق

در استرالیا ، مبادلات رمزنگاری باید با توجه به تعهدات تأمین مالی ضد پولی و تعهدات تأمین مالی ضد تروریسم ، در Austrac ثبت شود. اما در حال حاضر هیچ الزامات صدور مجوز دیگری وجود ندارد (به عنوان مثال ، مانند نیازهای سرمایه یا امنیت سایبری).

سال گذشته ، کمیته انتخاب مجلس سنا به عنوان یک مرکز فناوری و مالی ، یک چارچوب مجوز جامع تر را به استرالیا انتخاب کرد. دولت استرالیا با این توصیه موافقت کرد و وزارت خزانه داری فدرال قرار است مشاوره در مورد آنچه به نظر می رسد آغاز شود.

اقدامات اجباری برای مهار جرم cryptocurrency در سطح مبادله احتمالاً در دستور کار زیاد خواهد بود.

معامله ارز ماتیک...
ما را در سایت معامله ارز ماتیک دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : لیلا حاتمی بازدید : 1589 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:55